19.02.2017 r., 1/4 ekstraligi futsalu
AZS UAM Poznań – LEX Kancelaria Słomniki 1:2 (0:1), w pierwszym meczu 1:1
bramki: 0:1 – Adrianna Sobolewska 15′, 1:1 – Adrianna Sikora 22′, 1:2 – Agnieszka Karcz 39′

żółte kartki: Marta ZielińskaWeronika Żak, Katarzyna Tatruch

sędziowie: Dariusz Smolarek, Jakub Modrzejewski, Paweł Kamiński (sędzia czasowy)

skład KU AZS UAM Poznań: 1. Dominika Dewicka (bramkarz), 6. Monika Marczak, 11. Alicja Zając, 16. Laura Czudzińska, 17. Adrianna Sikora – 12. Emilia Krajewska (bramkarz), 4. Katarzyna Tarnowska, 8. Joanna Gawrych, 9. Agnieszka Grzechowiak (kapitan), 10. Paula Fronczak, 13. Marta Zielińska, 14. Karolina Grześkowiak, 15. Anna Machowiecka, 25. Aleksandra Tyl
Trener: Wojciech Weiss

skład LEX Kancelaria Słomniki: 1. Anna Król (bramkarz), 5. Adrianna Sobolewska, 6. Agnieszka Karcz, 9. Magdalena Matyja, 11. Julia Basta – 3. Katarzyna Tatruch, 4. Weronika Żak, 7. Myroslava Vypasniak, 8. Kamila Darda, 10. Weronika Wójciak, 13. Patrycja Gruchacz
15. Anna Dyba
Trener: Kazimierz Śliwiński

W hali UAM w Poznaniu kibice byli świadkami pasjonującego widowiska. Kwestia końcowego wyniku meczu do końca była dużą niewiadomą. Spotkanie od pierwszych minut był bardzo wyrównany. W 11 minucie meczu Laura Czudzińska zmarnowała doskonałą sytuację na strzelenie bramki dla gospodyń. W 15 minucie zespół gości wykorzystał chwilową dekoncentrację rywalek i na tablicy świetlnej pokazał się wynik 1:0 dla Lex Kancelarii. Bramkę strzeliła Adrianna Sobolewska. Zespół przyjezdnych nadal atakował, jednak przed utratą kolejnych bramek gospodynie uchroniła Dominika Dewicka. W drugiej połowie AZS UAM szybko doprowadził do wyrównania wyniku meczu. Szczęśliwą strzelczynią była Adrianna Sikora. Do końca meczu zespoły atakowały nawzajem bramkę przeciwniczek. W 33, 36 i 39 minucie poznanianki zmarnowały 100% sytuacje na strzelenie zwycięskiej brami. Brak skuteczności został ukarany w 39 minucie. Zespół gości po strzale Agnieszki Karcz wyszedł na prowadzenie 2:1, którego już nie oddał do końca meczu. Po ostatniej syrenie kibice gospodyń uświadomili sobie, że w tym sezonie AZS UAM nie obroni już tytułu Mistrza Polski. A przyjezdne uświadomiły sobie , że sprawiły największą sensację rozgrywek. Życzymy powodzenia w Final Four.