Wisła Kraków nieprzerwanie od 1906 roku pielęgnuje swą bogatą historię, a jednocześnie odważnie spogląda w przyszłość i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, kładąc nacisk na szkolenie młodych adeptów i adeptek futbolu. Od teraz Białą Gwiazdę reprezentować będzie seniorska drużyna kobiet, która zmagania w sezonie 2021/2022 rozpocznie od rywalizacji w V lidze wschodniej.

We wrześniu 2020 roku treningi w koszulkach z białą gwiazdą rozpoczęły dziewczynki z kategorii wiekowej U-10-U-7 które podnosiły swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Kolejnym krokiem w rozwoju i profesjonalizacji żeńskiej piłki przy Reymonta było nawiązanie ścisłej współpracy z AP Wisła Brzeźnica, co umożliwiło powołanie drużyny seniorek, która wejdzie w struktury Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków i od sezonu 2021/2022 będzie reprezentować Białą Gwiazdę na szczeblu V ligi wschodniej.

Trenerem piłkarek Wisły Kraków zostanie Andrzej Żądło, który przez wiele lat był opiekunem zespołów żeńskich we wszystkich kategorii wiekowych w Bronowiance Kraków. Ponadto z zespołem AZS UJ Kraków wywalczył w 2013 roku awans do Ekstraligi kobiet, a także prowadził wiele krakowskich i okolicznych żeńskich drużyn piłkarskich. Jako trener od lat osiągnął liczne sukcesy w postaci medali mistrzostw Polski w piłce młodzieżowej zarówno w futsalu, jak i na zielonej murawie.

Piłkarki swoje treningi odbywać będą dwa razy w tygodniu w Wielkich Drogach. Z kolei jedna sesja treningowa oraz wszystkie mecze domowe będą miały miejsce na bocznym boisku przy ul. Reymonta 22 w Krakowie.

źródło informacji/foto: Wisła Kraków