Naszą dzisiejszą bohaterką jest Daniela Kosińska.

Przebieg kariery:

 • KS Górnik Polkowice, 2007-2013
 • UKS Bielawianka Bielawa, 2013-2015
 • AZS Wrocław, 2015-2017
 • AZS PSW Biała Podlaska, 2017-2019
 • Aston Villa Women FC, 2019-2020
 • Stoke City Ladies, 2020 – aktualnie
 • Birmingham City Women, 2020 – aktualnie

Aktualnie w sezonie 2020/2021 gra w dwóch klubach. Daniela jest zawodniczką Birmingham City, gdzie gra w Pucharze Ligi, ale na co dzień ma pozwolenie na grę w lidze w Stoke City.

1 na 1, z przymrużeniem oka. O piłce i nie tylko…

 1. Pseudonim boiskowy – Dan/ Danny.
 2. Znak zodiaku –
 3. Pozycja na boisku – GK ( bramkarka).
 4. Prawa czy lewa noga ? – Prawa lecz nie mam problemu z gra lewą.
 5. Piłkę zaczęłam uprawiać (od kiedy ?) – Od 6-7 roku życia w klubie lokalnym ale mniej oficjalnie od kiedy pamiętam.
 6. Pierwszy klub – KS Górnik Polkowice.
 7. Piłka nożna to dla mnie – Dosłownie wszystko.
 8. Reprezentacja Polski to dla mnie … – Duma/ cel/ spełnienie marzeń.
 9. Co myślę o sędziach ? –  Myślę, ze są bardzo ważna częścią piłki i są tylko ludźmi popełniają błędy tak jak i piłkarze.
 10. Marzenia piłkarskie – Występować regularnie w najwyższej lidze rozgrywkowej w Anglii (WSL) i bycie w niej  jedną z najlepszych bramkarek. Mistrz ligi.  Reprezentowanie kraju i zdobycie trofeum oraz tytuł Ligi Mistrzyń.
 11. Cel na najbliższy rok – Praca full time w Birmingham City jako profesjonalna piłkarka oraz granie regularne ze Stoke City w lidze – karty wciąż są otwarte, wiec wciąż liczę na awans do Championship. Oczywiście pokazanie się z dobrej strony gdy dostanę szanse w pucharach z Birmingham City.
 12. Mecz życia – Wierze, ze wciąż przede mną 🙂
 13. Najzabawniejsza sytuacja jaka miała miejsce podczas meczu – Um w meczu przeciwko West Brom dziewczyna mnie sfaulowała uderzając mnie łokciem moment po wznowieniu z rożnego lecz mimo to wypiąstkowałam piłkę, po tym położyłam się na boisku i po chwili sędzia do mnie podszedł ja byłam zdenerwowana i powiedziałam, ze musi być świadom takich sytuacji i musi zapobiegać po czym on to w żart obrócił i powiedział, at least you saved it.
 14. Czy Polki będą kiedyś mistrzyniami świata – Mam wielkie nadzieje, ze tak będzie. Nie widzę powodu dlaczego nie miałybyśmy być w takim miejscu w przyszłości.
 15. Czy zamieniła byś się rolami ze swoim trenerem – Nie sądzę.
 16. Co mnie denerwuje w piłce nożnej kobiet – Stereotypy ludzi, którzy się nie znają kompletnie na piłce.
 17. Ulubiony klub męski / żeński – FC Barcelona/ I prawdopodobnie nie powinnam tego mówić, ale Aston Villa Haha.
 18. Mój piłkarski idol/idolka – Błaszczykowski/ Messi/ Rafinha/ Hope Solo
 19. Zainteresowania, pasje oprócz piłki – Dietetyka kliniczna i uczenie się jak poszczególne makroskładniki wpływają na organizm. Dlaczego jedni mogą spożywać węglowodany a inni powinni ich unikać. Dostosowywanie diety do organizmu, a nie organizmu do diety.
 20. W jaki sposób odpoczywasz – Gram w FIFA głównie ultimate team, oglądam mecze oraz spędzam czas z rodzina i znajomymi.
 21. Marzenia w życiu prywatnym – Odwdzięczyć się rodzinie za wszystko co dla mnie zrobili i wciąż robią ( Kocham Was). Chciałabym założyć organizacje w, której wspierałabym kobiety oraz dziewczyny, które zmagały się w przeszłości z przemocą fizyczna, psychiczna czy seksualną.
 22. Ulubiona potrawa – Tapas ( zrobione przez moja ciocie)