Michał Sypuła został nowym trenerem drużyny seniorek Medyka POLOmarket Konin. Na funkcji zastąpił Romana Jaszczaka, który pozostaje prezesem konińskiego klubu.

Roman Jaszczak prowadził drużynę seniorek Medyka od założenia klubu w 1985 roku, z krótką przerwą w latach 2011-2013, gdy był selekcjonerem kadry narodowej (na funkcji trenera Medyka zastępowała go wtedy dzisiejsza selekcjonerka – Nina Patalon). Decyzja o rezygnacji z prowadzenia pierwszej drużyny związana była między innymi z objęciem przez Romana Jaszczaka funkcji prezesa niedawno powołanej ogólnopolskiej Federacja Klubów Piłkarstwa Kobiecego.

Jest to idealny moment na to, abym powiedział dość i po trzydziestu dziewięciu latach bycia pierwszym trenerem Medyka POLOmarket Konin, dzisiaj swoją funkcję powierzam trenerowi Michałowi Sypule – powiedział Roman Jaszczak podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Michał Sypuła doskonale zna zespół Medyka, bowiem jako drugi trener pracował z naszymi piłkarkami od dłuższego czasu. – Czuję się zaszczycony obejmując tak ważną rolę, w tak zasłużonym i legendarnym klubie. Myślę, że praca na najwyższym poziomie rozgrywkowym jest marzeniem każdego trenera. Nie ukrywam, że od pewnego czasu był to mój cel – powiedział dziś Michał Sypuła.

Prezes Jaszczak zapewnił o pełnej swobodzie, którą w prowadzeniu pierwszej drużyny będzie miał nowy sztab szkoleniowy. Drugą trenerką Medyka będzie w najbliższym czasie Anna Gawrońska, z kolei funkcję asystentki trenera pełnić będzie Aleksandra Bieryło.
Seniorki Medyka POLOmarket Konin spotkały się dziś na pierwszym treningu po przerwie zimowej. Do rundy wiosennej Ekstraligi, która ruszy 9-go marca, będą przygotowywać się na boiskach w Koninie.

źródło informacji/foto: KKPK Medyk POLOmarket Konin