Relacja z meczu za zgodą autora tj. Legia.net

Zwycięstwem 2:0 zakończył się sobotni zaległy mecz ligowy LSS Legia Ladies ze Żbikiem w Nasielsku. Obie bramki dla Legii padły po przerwie. Pierwszą strzeliła Amelia Przybylska po prostopadłym podaniu Magdaleny Zduńczyk. Drugą podobnie jak w ostatnim spotkaniu ze Świtem bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobyła Zduńczyk.

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie dominował Żbik, ale na szczęście nie przełożyło się to na groźne sytuacje bramkowe. Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Do głosu doszły legionistki, które oprócz dwóch zdobytych goli miały jeszcze kilka wyśmienitych sytuacji strzeleckich.

Magda Zduńczyk: – Pierwsza połowa zupełnie nam nie wyszła. Gra toczyła się głównie na naszej połowie. I chociaż w sumie Żbik nie miał wielu klarownych sytuacji to dobrze, że nie straciłyśmy w tym czasie bramki. Nam nic się nie kleiło i dość powiedzieć, że miałyśmy tylko jeden strzał na bramkę w pierwszej połowie.

– Druga połowa była już pod nasze dyktando. Odrodziłyśmy się jak Feniks z popiołów i pewnie wygrałyśmy. Mnie się udało po raz kolejny strzelić gola z wolnego. Cieszy kolejny mecz bez straconej bramki. Ponownie miały okazję zagrać nasze młode dziewczyny z U-15.

– A dodatkowo po kontuzji odniesionej w finale PP z Ząbkovią, w drugiej połowie na boisku pojawiła się Klaudia Bodecka. – zakończyła Zduńczyk.

30.10.2021, Nasielsk, IV liga, 4 kolejka (zaległa)
Żbik Nasielsk – LSS Legia Ladies 0:2 (0:0)
bramki: Amelia Przybylska, Magdalena Zduńczyk

Skład Legii: Koper – Rachoń (46’ Bodecka), Biesiada, Żmijewska, Kuś (46’ Caban), Hajkiewicz (65’ Bloch), Chmielewska (80’ Lewandowska), Zduńczyk, Pietrzak (80’ Markiewicz), Przybylska, Staszewska (65’ Komala)