W sobotę 8 maja na Stadionie GOSiR w Zielonkach koło Warszawy drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz XV kolejki 3 ligi kobiet z zespołem Warszawskiej Akademii Piłkarskiej. Mecz zakończył się zwycięstwem „Pogonistek” pomimo gry całej drugiej połowy w osłabieniu po czerwonej kartce otrzymanej przez Patrycję Piekarską.

Od pierwszej minuty meczu przewagę osiągnęły „Pogonistki” starając się jak najszybciej zdobyć bramkę. W 11 minucie po dośrodkowaniu Patrycji Piekarskiej z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy doskonałej sytuacji na strzelenie bramki nie wykorzystała Julita Torzewska nie trafiając piłki głową z sześciu metrów.

Kilka minut później po wyrzucie z autu Mileny Terki w sytuacji „sam na sam” z bramkarką z Warszawy znalazła się Agnieszka Twardowska, która płaskim strzałem zdobyła pierwszą bramkę dla drużyny Pogoni.

W dalszej części pierwszej odsłony meczu przeważały „Pogonistki”, ale nie potrafiły pokonać dobrze dysponowanej bramkarki gospodarzy. Bardzo ważny moment w tym spotkaniu nastąpił w ostatnich minutach pierwszej części meczu, kiedy po błędzie defensywy Pogoni w sytuacji „sam na sam” z Magdaleną Samiec znalazła się jedna z zawodniczek z Warszawy, która mijając bramkarkę gości została sfaulowana w polu karnym i sędzia główny zawodów wskazał na „jedenastkę”. Do piłki podeszła Weronika Bekker i pewnym strzałem z rzutu karnego zdobyła bramkę wyrównującą dla swojej drużyny. Po stracie bramki najgłośniej protestowała Patrycja Piekarska, która w ciągu minuty za swoje niesportowe zachowanie otrzymała dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną kartkę i drużyna „Pogonistek” w drugiej części meczu musiała grać w osłabieniu.

Po przerwie pomimo gry w dziesiątkę zespół Pogoni zdecydowanie lepiej się prezentował niż w pierwszej odsłonie meczu grając w pełnym składzie. Ambitnie grające „Pogonistki” walczyły na całym boisku i stwarzały sobie dobre sytuacje strzeleckie. W 60 minucie po dograniu piłki od Anny Bergier pięknym strzałem z woleja lewą nogą popisała się Justyna Kubik, ale piłka o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką bramki gospodarzy. Pięć minut później po indywidualnej akcji Katarzyna Borowiec oddaje strzał lewą nogą po którym piłka odbija się od słupka bramki warszawianek. Wreszcie w 71 minucie po zespołowej akcji „Pogonistki” obejmują prowadzenie w meczu po bramce strzelonej przez Milenę Terkę z ośmiu metrów. Po strzelonej bramce zespół Pogoni nie zwalniał tempa i w 84 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Anny Bergier najwięcej sprytu w polu karnym gospodarzy wykazała Martyna Szymczak i precyzyjnym strzale lewą nogą pod poprzeczkę ustaliła wynik spotkania. Jeszcze w doliczonym czasie gry sytuacji „sam na sam” z bramkarką z Warszawy nie wykorzystała Katarzyna Borowiec. Po ciężkim meczu grając 45 minut w osłabieniu „Pogonistki” pokazały wielki charakter i dzięki temu zdobyły trzy punkty przybliżające zespół do awansu do 2 ligi.

Następny mecz ligowy drużyna „Pogonistek” rozegra w najbliższą sobotę 15 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z zespołem Astorii Szczerców Junior.

08.05.2021, Zielonki-Parcele, III liga, 15 kolejka
WAP WARSZAWA – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 1:3 (1:1)
bramk
i: 0:1 – Agnieszka Twardowska (18′), 1:1 – Weronika Bekker (44′ rzut karny), 1:2 – Milena Terka (71), 1:3 – Martyna Szymczak (84′)

skład POGOŃ ZDUŃSKA WOLA: Magdalena Samiec – Sylwia Marcińska, Julia Szymczak, Patrycja Piekarska, Wiktoria Szymczak (83′ Karolina Karpińska) – Anna Bergier (87′ Natalia Barton), Agnieszka Twardowska (55′ Paulina Marcińska), Julita Torzewska (88′ Angelika Kajdana), Katarzyna Borowiec – Justyna Kubik (66′ Martyna Szymczak), Milena Terka (73′ Weronika Sobczak)
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

ŻÓŁTE KARTKI: Patrycja Piekarska – 2 (Pogoń)
CZERWONA KARTKA: Patrycja Piekarska – (Pogoń 45′ – konsekwencja 2 żółtych kartek))

foto z meczu:

Relacja z meczu/foto:  Krzysztof Kochelak