Relacja Polonia Środa Wlkp.

Piąta kolejka 1 ligi kobiet nie była szczęśliwa dla liderek ze Środy. Po serii czterech wygranych spotkań przyszedł słabszy moment i dziewczyny SWD Wodzisław Śląski przerwały bardzo dobrą passę czterech zwycięstw z rzędu.

Pierwsza połowa meczu zapowiadała się jednak obiecująco, do przerwy, po dość wyrównanym meczu to Polonia prowadzi 1:0 po bramce Dominiki Hyżej.

Druga połowa to szereg błędów indywidualnych i zespołowych. Przy tak mocnych przeciwniczkach nie możesz takich popełniać, bo zostaniesz srogo ukarany. To niestety się sprawdziło. Wyrównujący gol dla rywalek to błąd w komunikacji  defensywy z bramkarką i zakończył się trafieniem.  Druga bramka to zbyt pasywna gra w defensywie w okolicach własnego pola karnego i fantastyczny strzał z dystansu przeciwniczki w samo „okienko” naszej bramki. Julka Parecka była bez najmniejszych szans. Gol numer trzy dla SWD to dobrze wstrzelona piłka z rzutu wolnego w światło naszej bramki. Nikt toru piłki nie przeciął i niestety Wodzisław ustalił wynik meczu na 3:1 na swoją korzyść.

Próbowałyśmy straty odrabiać. Były ładne akcje, były sytuacje by odwrócić losy meczu ale w ofensywie zabrakło dziś argumentów i skuteczności. Sumując, nie załamujemy się. Taka jest piłka nożna.