Zbigniew Bartnik na zakończonym wczoraj Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym PZPN został wybrany na nowego przewodniczącego Komisji ds Piłkarstwa Kobiecego. Pan Bartnik został również członkiem Zarządu PZPN.
Zmiana ta jest jak najbardziej oczekiwana. Kadencja Andrzeja Padewskiego niech przejdzie jak najszybciej w zapomnienie. Liczymy, że nowy przewodniczący poświęci zdecydowanie więcej czasu na rozwój piłki nożnej kobiet i ze zdecydowanie większą energią będzie reprezentował środowisko piłkarskie kobiet, które na dziś jest skutecznie marginalizowane przez PZPN.

Kim jest nowy przewodniczący Zbigniew Bartnik ?

Ma 62 lata. W sierpniu 2016 r. po raz kolejny został wybrany na Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej głosami wszystkich 124 delegatów. Lubelskim ZPN kieruje od 2012 r. Wcześniej w związku był wiceprezesem ds. szkoleniowych.
Jest absolwentem AWF w Białej Podlaskiej posiada również licencję trenera I klasy. Karierę piłkarską rozpoczynał w Sygnale Lublin. Potem występował w kilku klubach z Białej Podlaskiej. Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem min. kobiecej drużyny Cisów Nałęczów oraz kilku drużyn męskich: Podlasie Biała-Podlaska, Motor Lublin, Hetmana Zamość, Czuwaj Przemyśl.
Pracował też w departamencie sportu urzędu marszałkowskiego. Jest współzałożycielem i organizatorem wojewódzkich ośrodków szkolenia piłkarskiego gimnazjalnego i licealnego.

foto: NowyTydzień.pl
foto: NowyTydzień.pl