Przed nami już ostatnia 22 kolejka ligowa w ekstralidze. Po tej kolejce zespoły zostaną podzielone na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. Po mimo jeszcze jednej kolejki wiemy już który zespół zagra w danej grupie.

W grupie mistrzowskiej zagrają: Medyk Konin, Górnik Łęczna, AZS PWSZ Wałbrzych, UKS SMS Łódź, Czarni Sosnowiec i AZS Wrocław.

W grupie spadkowej zagrają: Olimpia Szczecin, Mitech Żywiec, AZS PWSZ Biała Podlaska, AZS UJ Kraków, Sztorm Gdańsk i GOSIRKI Piaseczno.

Ostatnia kolejka nie ma już wpływu na podział grup ale jest bardzo ważna w kontekście walki o mistrzostwo Polski, brązowy medal oraz utrzymanie w lidze.

W meczu kolejki zmierzy się Medyk Konin z Górnikiem Łęczna. Spodziewamy się walki, emocji i może jakieś niespodzianki. Wygrana Medyka i odskoczenie na 7 punktów oznacza ich kolejny tytuł mistrzowski. Porażka przedłużyłaby emocje związane z walką o mistrza na kolejne mecze w rundzie finałowej.

W kontekście walko o medal brązowy istotny będzie mecz Czarnych z AZS Wałbrzych. Gospodynie by myśleć o medal muszą ten mecz wygrać, porażka pozwoli uciec rywalkom na dystans aż 7 punktów.

Ciekawie zapowiada się mecze w Piasecznie, gdzie GOSIRKI powalczą z Mitechem. Każdy z zespołów potrzebuje punktów. Mecz na pewno przysporzy wielu emocji. Porażka każdego z zespołów oznacza ich duże kłopoty w kontekście walki o utrzymanie w ekstralidze.

Zestaw meczów 22 kolejki:

  • 22 kwietnia 2017 KKPK Medyk Konin – GKS Górnik Łęczna, g.11:30
  • 23 kwietnia 2017 UKS SMS Łódź – MKS Olimpia Szczecin, g.11:00
  • 23 kwietnia 2017 KS GOSiRKi Piaseczno – TS Mitech Żywiec, g.11:00
  • 23 kwietnia 2017 KS AZS Wrocław – Sztorm AWFiS Gdańsk, g.11:00
  • 23 kwietnia 2017 KKS Czarni Sosnowiec – AZS PWSZ Wałbrzych, g.11:00
  • 29 kwietnia 2017 KU AZS UJ Kraków – KU AZS PSW Biała Podlaska, g.13:00