Jak co roku wszystkie reprezentacje w ramach przygotowania do nowego sezonu w marcu spotykają się na międzynarodowych turniejach w trakcie których rywalizując ze sobą szlifują formę i testują różne rozwiązania taktyczne. Dla jednych będzie to przygotowanie do finałów ME dla innych przygotowanie do eliminacji MŚ.
Wiemy już kto zagra w dwóch prestiżowych turniejach Algarve Cup 2017Cyprus Women’s Cup 2017 (rok temu Polski zajęły tam wysokie 2 miejsce) w których niestety nie ma miejsca dla Polek !!! Zostaje jeszcze jeden turniej dla reprezentacji z trzeciego szeregu. Turniej ten to Istria Cup 2017. W zeszłym roku w tym turnieju zagrała reprezentacja Polski U20. Prócz Polek w turnieju grały: Węgry B, Słowacja, Irlandia Północna, Chorwacja, USA U23, Francja B, Słowenia.
W tym roku jeżeli Polki zagrają w Chorwacji mogą tam ewentualnie rywalizować z wyżej klasyfikowanymi w rankingu FiFA Ukrainą, Finlandią lub z innymi reprezentacjami, które są w tym rankingu niżej od naszej reprezentacji. Gdzie sens i i gdzie logika ?
Trzeba zadać sobie fundamentalne pytanie. Jak chcemy rywalizować z lepszymi od siebie w eliminacjach Mistrzostw Świata ? A przecież będziemy losowani z 3 koszyka !!! Dodajmy, do tego że pierwszy mecz eliminacji będzie rozegrany już we wrześniu 2017 r. !!! Czasu jest coraz mniej.
Na dniach dowiemy się z kim zagrają Polki w marcu 2017 r. ale sensownych rozwiązań jest naprawdę niewiele.