Od początku spotkania Stomilanki przeważały na boisku. Pierwsza bramka dla Olsztynianek padła w 14 minucie, ale w górę powędrowała chorągiewka sygnalizująca pozycję spaloną. Cztery minuty później gol już został zdobyty prawidłowo. Po ciekawej akcji wynik otworzyła Kasia Grzesik. Między 18 a 25 minutą było sporo akcji w których bardzo mocno pachniało kolejnymi trafieniami. Właśnie we wspomnianej 25 minucie Stomilanki po ładnym strzale Bukowskiej, podwyższyły prowadzenie. Przyjezdne nie zwalniały tempa i w 43 minucie padła bramka numer trzy. Olsztynianki wyprowadziły kontrę prawym skrzydłem, przerzuciły grę na lewą flankę i z trafienia po raz drugi mogła cieszyć się Grzesik.
Zaraz po wznowieniu gry Grzesik, mogła zdobyć swoją drugą bramkę. Popisała się sprytnym przejęciem piłki i z bliskiej odległości huknęła nad bramką. Wyrok został jednak odłożony tylko w czasie. Dokładnie o minutę. Bardzo ładnym uderzeniem pod poprzeczkę popisała się Tarakanova. Ataki Stomilanek ani na chwilę nie zelżały i w 66 minucie mogły cieszyć się z piątego trafienia. Ponownie na listę strzelczyń wpisała się Tarakanova. Szkoleniowcy zaczęli wprowadzać na boisko rezerwowe. Gra stała się bardziej wyrównana. W 71 minucie Martyna Boguszyńska – strzelec wyborowy Kotwicy – ładnym uderzeniem z narożnika pola karnego pod poprzeczkę mogła cieszyć się ze swojego siódmego trafienia w trzecim ligowym spotkaniu. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry padła ostatnia bramka ustalająca wynik spotkania na 1:6. Autorką tego trafienia była Sandra Bukowska.
Zawodniczkom Kotwicy należą się słowa uznania za walkę do końca. O pierwsze ligowe punkty trzeba będzie powalczyć w niedzielę na boisku lidera z Bydgoszczy. Stomilanki z kolei cieszyły się z trzeciego zwycięstwa w sezonie. Gdyby wykazały się większą skutecznością zdobycz bramkowa po ich stronie mogłaby być dwucyfrowa.

I liga grupa północna
Kotwica Kórnik – Stomilanki Olsztyn 1:6 (0:3)
bramki:Martyna Boguszyńska 71′ –  Katarzyna Grzesik 18′, 43′, Sandra Bukowska 25′, 83′, Valentyna Tarakanova 47′, 61′

żółte kartki: Górska dla Kotwicy – Siwicka dla Stomilanek
sędzia: Paulina Nikodem, asystentki Kinga Kwitowska, Olga Pietrykowska
widzów: 30

skład Kotwica: Magoń, Chojnacka, Boguszyńska, Martyna Pustkowiak, Maja Pustkowiak, Dziabaszewska, Kruger, Sikora, Górska, Telążka, Jaskuła
na zmiany wchodziły: Godlewska, Serafiniak-Paluch, Tyl
trenerka: Hanna Sokół

skład Stomilanki: Kaźmierczak, Krech , Wasiluk, Mazurkiewicz, Smolińska, Bukowska, Siwicka, Rosiak, Grzesik, Zawistowska, Tarakanova
na zmiany wchodziły: Senkbeil, Pen, Kamińska, Ostrowska
trener: Dariusz Maleszewski