16.10.2016 r., I liga kobiet 2016/2017, grupa: północna
Polonia Poznań – KP Błękitne Stargard 3:2 (2:2)
bramki: 1:0 Ada Sikora 5′, 2:0 Ala Zając 10′, 2:1 Marina Husarevich  37′, 2:2 Weronika Szub 40′, 3:2 Monika Nowak 55′

kartki: Żółte kartki – Dominika Dewicka(Polonia) – Marta Krakowska(Błękitne)

skład Polonia – Dominika Dewicka, Renata Nowak (9′ Karolina Grześkowiak), Monika Nowak, Anna Jacewicz, Laura Czudzińska, Dorota Czech (89′ Patrycja Kościelna), Paulina Liczbińska, Adrianna Sikora, Alicja Zając (75′ Marta Kosiorek), Alicja Busza , Aleksandra Tyl (56′ Agnieszka Szafran)
Trener: Łukasz Nowak

skład Błękitne – Marta Rybacka, Marina Huzarevich, Karolina Struszczyk, Katarzyna Tarnowska, Paulina Socha, Justyna Siwek (59′ Patrycja Konefał), Marta Krakowska, Katarzyna Motas (75′ Weronika Jankowska), Ewa Smurzyńska, Kornelia Grosicka, Weronika Szuba
Trener: Krzysztof Kubacki

Od pierwszych minut Polonia przejęła inicjatywę i ruszyła na połowę przeciwnika czego efektem była bramka przepięknej urody zdobyta przez Adrianę Sikorę. Po chwili w starciu z przeciwniczką nasza zawodniczka Renia Nowak doznała  rozcięcia łuku brwiowego i musiała zastąpić ją Karolina Grześkowiak. Po kilku minutach było 2:0 po asyście Alicji Buszy z prawej strony boiska, piłkę do bramki wpakowała kapitan zespołu Alicja Zając. Radość Polonii nie trwała długo, stały fragment gry i Błękitne po strzale głową Marinny Husarevich zdobywają bramkę na 2:1. Trzy minuty później pada kolejna bramka po strzale Weroniki Szub i jest remis 2:2. W drugiej połowie po dośrodkowaniu Oli Tyl, świetnie odnalazła się Monia Nowak czyli Tuba, która podwyższyła wynik na 3:2. Ostatnie 7 minut to nerwowa końcówka w wykonaniu Polonii, zaatakowały Błękitne ale świetnie w bramce zachowała się Dominika Dewicka. Wynik nie uległ zmianie do końca spotkania. Polonia wygrała 3:2.

Wypowiedzi zawodniczek:

Laura Czudzińska „Od samego początku starałyśmy się narzucić swoje tempo gry, dzięki czemu udało nam się szybko strzelić dwie bramki. Piękny strzał Ady Sikory i znakomita wrzutka Ali Buszy wprost na nogę naszego Kicaja i mamy 2:0. Jednak dziewczyny ze Stargardu nie załamały się i stwarzały swoje sytuacje. Nasze gapiostwo w obronie i do przerwy wynik był 2:2. W drugiej połowie zarówno my jak i goście miałyśmy swoje okazję do zdobycia bramki, udało się to ‘Tubisiowi’, która po dośrodkowaniu z rzutu różnego przez Olę Tyl, pięknie umieściła piłkę pod poprzeczką. Wynik do końca meczu się nie zmienił i to my cieszymy się z 3 punktów. Jestem zadowolona z postawy całego zespołu, bo naprawdę zostawiłyśmy dużo zdrowia i całe serducho na boisku! A dziewczynom ze Stargardu, życzę powodzenia w następnych meczach, grają naprawdę fajną piłkę i na pewno przełoży się to na zwycięstwa w lidze. POOOOOOOOOLONIA!? HEEEJ!”

Agnieszka Szafran „Mecz uważam za bardzo zacięty. Wymarzony początek naszego zespołu gdzie do 20 min prowadzimy 2:0, po pięknym golu Ady Sikory czy Alicji Zając. Trochę potem inicjatywę przejęła drużyna gości, po czym tracimy bramkę jedną i zaraz drugą, Choć z drugą się nie zgodzę, ewidentny błąd sędziny i bramka padła ze spalonego. Ważne, że dałyśmy radę wyjść na prowadzenie i kończymy mecz 3:2. Trzeba pochwalić całą naszą drużynę za walkę, za zaangażowanie i determinacje a jeszcze większe brawa dla Ady Sikory ta dziewczyna dziś była wszędzie. 🙂 Gratulacje dla całej drużyny i oby tak dalej. Polonia hej!”

Monika Marczak „Dziewczyny zagrały naprawdę dobry mecz. Zdecydowanie przeważały w posiadaniu piłki i świetnie radziły sobie z nielicznymi kontrami przeciwniczek. Druga połowa to już zdecydowana przewaga dziewczyn z Poznania. Dzięki temu zwycięstwu Polonia udowadnia, że zasłużenie zajmuje miejsce w czołówce tabeli. Mimo niesprzyjającej aury warto było wybrać się na to spotkanie 🙂 Polonia! HEJ!”