W meczu III rundy eliminacji LM Mistrz Polski Górnik Łęczna pokonał Mistrza Cypru Apóllon Limassol FC 2:1 !

W 5 minucie meczu po skutecznym wykorzystaniu rzutu karnego Apollon wyszedł na prowadzenie 1:0. Od początku drugiej połowy gospodynie atakowały ale robiły to bardzo nieporadnie. W 65 minucie meczu sędzia nie podyktowała ewidentnego karnego dla Górnika. W końcu w 80 minucie meczu Ewelina Kamczyk strzeliła bramkę na 1:1 ! Górnik atakował dalej. W 83 minucie meczu Emilia Zdunek podwyższyła na 2:1 !

W końcu po dwóch nieudanych próbach Górnik Łęczna awansował do Women’s Champions League !  W 2018 Górnik w decydującym meczu przegrał z Glasgow City LFC 0:2, w 2019 z FC Twente 0:2, a teraz wygrał z Apóllon Limassol FC 2:1.

18.11.2020, Łęczna, II runda eliminacji Women’s Champions League
Górnik Łęczna –  Apóllon Limassol FC 2:1 (0:1)
bramki:
Kamczyk 80’, Zdunek 83’ – Freda 3′ (karne)

żółte kartki: Kamczyk – Mijatović, Lockwood, S.Hardy, Wallén, Kynossídou

sędzia główna: Lizzy Van Der Helm (NED), asystentki: Diana Snoeren (NED), Bianca H.P. Scheffers (NED), sędzia techniczna: Julia Van Es (NED)

skład Górnik: Anna Palińska – Alicja Dyguś, Agata Guściora, Marcjanna Zawadzka, Anna Zając – Oliwia Rapacka (70′, Julita Głąb), Jolanta Siwińska, Małgorzata Grec, Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk – Nikola Karczewska.

skład Apóllon: Aubrei Corder – Kikí Kynossídou, Julia Lester, Steffi Hardy, Filippa Wallén – Rio Hardy, Katie Lockwood (87, Mariléna Georgíou), Laís Araújo, Elizabeth Addo (87′, Anna Folkesson), Milica Mijatović – Krystyna Freda

Autor foto: Anna Langowska