45 minut szczęścia Polonii

W pierwszej połowie wszystko układało się fantastycznie dla gospodyń, prowadziły 2:0 po bardzo ładnych golach Kościelnej i Boguszyńskiej. Piłkarki Polonii winne schodzić do szatni z przewagą czterech bramek, jednak dobrze spisujące się Mochnacka nie pozwoliła na więcej.

Druga połowa to zupełnie innym mecz. Jagiellonki włączyły szósty bieg i strzeliły sześć bramek. Maziarz trzy, po jednej Zapała, Nieciąg, Włodarczyk. Ania Wełna uchroniła swój zespół od utraty minimum, trzech kolejnych bramek.

Polonia, w niedzielę 19 maja o godzinie 12.00 występując po raz ostatni w tym sezonie w roli gospodyń podejmie AZS PSW Białą Podlaską.  Warto się wybrać  na ten mecz i podziękować dziewczynom, mimo trudności jakie musiały pokonywać, nie zawsze sportowe, zawsze walczyły do końca. Trzy ostatnie mecze to spotkania wyjazdowe.

Polonia Poznań – AZS Uniwersytet Jagielloński 2:6 (2:0)

Bramki : 8′ Patrycja Kościelna, 23′ Martyna Boguszyńska – 57, 67, 90′ Justyna Maziarz, 68′ Anna Zapała, 74′ Aleksandra Nieciąg, 75′ Katarzyna Włodarczyk

Obsada sędziowska :  Ewa Augustyn, Anna Wieczorek, Natalia Nastały

Polonia : Wełna, Dziergas, Machowiecka, Sawicka, Liczbińska, Cerajewska, Kościelna, Nowak, Lewicka, Filipiak , Boguszyńska
Rezerwowe: Godlewska, Bączek, Cywińska, Grześkowiak, Witczak, Jędraszyk
Trener Krzysztof Apolinarski

Jagiellonki : Mochnacka, Woźniak, Gęślak, Konopka, Wróbel, Nieciąg, Bolko, Włodarczyk, Wilk, Ładocha, Bryzek
Rezerwowe: Klabis, Maziarz, Zapała, Bartosiewicz, Sitarz, Tracz, Wójcik
Trener Krzysztof Krok