01.10.2016 r., I liga kobiet 2016/2017, grupa: północna
KKP Stomil Visacom Olsztyn – Polonia Poznań 0:0

Początek spotkania zaczął się od zdecydowanych ataków zespołu Stomilu. Po kwadransie gra się wyrównała. Jednak w pierwszej połowie to zawodniczka gospodyń nie wykorzystała  100% sytuacji na strzelenie gola. Polonia najgroźniejszą sytuację miała po rzucie rożnym w końcówce spotkania.
Po przerwie trener zespołu gości zmienił taktykę i dając pograć więcej piłką dziewczynom z Olsztyna, by cierpliwie czekać na swoje okazje. Było dużo rzutów rożnych i wolnych ale nic nie przynosiło oczekiwanych rezultatów w postaci bramek. W świetnej dyspozycji była bramkarka Polonii Dominika Dewicka, która wybroniła przynajmniej 3 wyśmienite sytuacje na bramkę dla Stomilu.
Był to mecz walki, dobrych okazji do strzelenia gola, tym razem bardziej ze strony gospodyń.
Polonia nadal nie przegrała meczu, a Stomil zdobył kolejny cenny punkt ligowy.

skład Stomil: Piątek – Krech, Michalska, Wasiluk, Klonowska – Piotrak, Roman, Abramczyk(78′ Witkowska) – Kutnik(74′ Gonciarz), Grzesik, Bukowska.

skład Polonii: Dewicka – Liczbińska, Nowak., Czudzińska, Filipiak – Kościelna (Lewicka 92’), Jacewicz, Sawicka, Czech, Zając – Tyl (Szafran 63’)

Wypowiedzi zawodniczek Polonii:

Monika Nowak: „Mecz był ciężki, przez pierwsze piętnaście minut przeciwniczki przeważały, podeszły pressingiem, na szczęście udało się nam wyjść cało z opresji. W drugiej połowie uspokoiłyśmy grę i stworzyłyśmy kilka dogodnych sytuacji. Strzelałyśmy, jednak niestety piłka nie chciała wpaść do bramki. Po fantastycznej interwencji naszej bramkarki – Domino, ruszyłyśmy z impetem na przeciwniczki. Cieszy fakt, ze udaje nam się realizować zadania przećwiczone na treningach. Ufff, dałyśmy rade do końca meczu i wywozimy cenny punkt z ciężkiego terenu. Cieszy wynik, cieszy gra. POLONIA HEJJ”

Aleksandra Tyl: „Nasz sobotni mecz nie należał do lekkich , Stomilanki w pełni zmotywowane i pewne siebie ruszyły już od pierwszych minut na nasza bramkę, na całe szczęście nieskutecznie . Udało nam się stworzyć  parę fajnych akcji i myślę , że mimo wszystko  mecz był wyrównany.  świadczy o tym chociażby wynik końcowy. Dziewczyny z Olsztyna miały parę fajnych sytuacji, które spowodowały , ze moje serce zaczęło bić szybciej,  nie da się tego ukryć. Jedna  nie możemy zapomnieć kto stoi w naszej drużynie miedzy słupkami , nasza mała, pchla Dominika, która zdecydowanie kontrolowała sytuacje pod naszą bramka . Trzeba pochwalić cala drużynę bo mecz nie był łatwy a mimo to gra cieszy la tak jak cieszy nas remis ! Myślimy już o kolejnych meczach i na tym się skupiamy! POLONIA ! JOŁ!”

Patrycja Kościelna: „Zdecydowanie mecz  ze Stomilem należał do ciężkich.  Spotkanie toczyło się w dobrym tempie, gdyż już od pierwszej minuty obie drużyny grały na 100% i były bardzo zmotywowane.  Myślę, że wynik jest adekwatny do przebiegu meczu, ponieważ nie brakowało nam oraz przeciwniczkom  dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.  Należy pochwalić drużynę za walkę o każdy centymetr boiska. Na szczególną pochwałę zasługuje nasza bramkarka Dominika Dewicka, która kilkukrotnie ratowała nas z opresji, zwłaszcza jedną znakomitą interwencją.  W tym meczu zadebiutowała Angelika Lewicka, która na co dzień występuje w naszej III- ligowej drużynie. Tymczasem cieszymy się z cennego punktu i skupiamy się na następny meczu. POLONIA HEJ! J”

 

Autor relacji: Alicja Zając, Autor foto: Polonia Poznań i Paweł Piekutowski