Dzisiejsze spotkanie było rewanżem meczu z 1 kolejki sezonu 2018/2019. W Sosnowcu Czarni wygrali 4:0. W meczu rozgrywanym w Białej Podlaskiej faworytem był zespół z gości, który nadal walczy o Mistrzostwo Polski. Ku zaskoczeniu kibiców pierwszą bramkę meczu strzeliła zawodniczka gospodyń Elżbieta Edel w 29 minucie meczu !!! W 46 minucie meczu gospodynie strzeliły drugą bramkę po strzale Agaty Wołos. Sensacja wisiała w powietrzu. W 51 minucie meczu sosnowiczanki strzeliły bramkę kontaktową. Bramkę strzeliła Dżesika Jaszek. W 79 minucie meczu Czarni wyrównują stan meczu na 2:2. Strzelczynią bramki była Marta Cichosz. Do końca meczu po mimo desperackich ataków Czarnych wynik nie uległ zmianie.

03.11.2018, ekstraliga
AZS PSW Biała Podlaska – Czarni Sosnowiec 2:2 (1:0)
bramki:
Elżbiety Edel 29’, Agaty Wołos 46’ – Dżesika Jaszek 51’, Marta Cichosz 79’

Sędzia główna: Ewa Walczyńska, asystentki: Kinga Seniuk-Mikulska, Agnieszka Dobrzyńska

skład AZS: Snopczyńska – Lefeld, Edel, Sosnowska, Gąsieniec, Bosak, Wołos, Cieśla, Michalska, Płoska, Stasikowska
rezerwowe: Dewicka, Kusiak, Niedbała, Dranouskaya, Mikołajczak, Mućko

skład Czarni: Szymańska – Wieczorek, Fischerova, Grad, Wiankowska, Hmirova, Operskalska, Horvathova, Matla, Jaszek, Cichosz
rezerwowe: Małysa, Węcławek, Ogierman, Hałate

Autor foto: Julia Kubuszewska