W tym roku w miesiącu grudniu mija 7 lat od powstania Halowego Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej ,,PIŁKARZE DZIECIOM” w Kościanie.

VII Turniej Charytatywny zorganizowany jest dla 11 letniej dziewczynki mieszkanki Kościana – DOMINIKI GADZIŃSKIEJ. Dominika walczy z  ostra białaczka limfatyczna. Dziewczynka jest pod stałą opieką i kontrolą lekarzy. Dla rodziców dziewczynki jest to wielkie wyzwanie i jedna wielka niewiadoma. Mama, opiekująca się Dominiką oprócz niej musi też opiekować się jej rodzeństwem oraz leciwymi i schorowanymi rodzicami.To nie jest życie usłane różami to wielka walka każdego dnia. Pobyty w szpitalach oraz gabinetach lekarskich to szara codzienność która nie jest łatwa. Dominika wraz z rodzicami i rodzeństwem –  żyją bardzo skromnie. Jedynym żywicielem rodziny jest tata który również choruje na raka (czerniak).
Leczenie  i rehabilitacja Dominiki pochłania bardzo duże nakłady finansowe dlatego ludzie dobrej woli podjęli decyzję o zorganizowaniu tegorocznego turnieju charytatywnego właśnie dla tej dziewczynki. Gramy wszyscy dla Dominiki by cały dochód z turnieju przeznaczyć na finansową pomoc w jej leczeniu i rehabilitacji. Środki zostaną uzyskane z biletów wstępu na Turniej, z Licytacji prowadzonej na żywo w trakcie Turnieju oraz aukcji internetowej. Spodziewamy się jak zawsze przyjazdu wielu gości specjalnych.
Nie zabraknie też ,,Gwiazd”. W turnieju weźmie udział około 20 zespołów piłkarskich z
całej polski ( zespoły Kobiece i męskie ).
Będzie też TVP, prasa, radio. Obecna też będzie Telewizja Internetowa TOMMI TV.
Wielką atrakcją oprócz rozgrywek piłkarskich na hali będzie Mecz Piłkarski o SUPERPUCHAR TURNIEJU ! Na przeciwko siebie staną zespoły KOBIECYCH PIŁKARSKICH GWIAZD (zespół składa się z wielu Reprezentantek Polski w Piłce Nożnej) oraz Męski Zespół GWIAZD w składzie, którego będzie można zobaczyć LIBERA, KALWI&REMI, PRZEMYSŁAWA OPALACHA – Mistrza Świata Federacji WBO czy MARCINA CZUBAKA – Finalistę TOP CHEFF.
Atrakcji więc w tym dniu dla nikogo nie zabraknie. To zaledwie ułamek tego co będzie się działo w dniu 11 Grudnia 2016 na Kościańskiej Hali podczas tego święta.
Jednak główną ,,GWIAZDĄ” będzie DOMINIKA i to dla Niej Wszyscy tak naprawdę zagrają.
Impreza zaczyna się o godz:9.00. Finał przewidywany jest na godz:21.00.

Zespoły Piłkarskie Biorące Udział w Turnieju :

KOBIETY :
1.Ks. Lipno Stęszew
2.GWIAZDY Kobiecej Piłki Nożnej ( Kamczyk,Kaletka,Palińska,Fortuna,Zawiślak,Balcerzak i inne .. )
3. Muks Kargowa
4. Uks Bielawianka Bielawa
5. AFC Kościan
6. Roe Der Wrocław
7. AFL Femi Gol Lubin
8.Toporek Poznań

MĘŻCZYŹNI :
1. Team GWIAZD: (Damian Nawrocik, Wróblewski, Przemysłąw Opalach, DżejDżi, Kalwi, Dj.Remo, Mario Ilnicki i inni … )
2. Reprezentacja Polski w Piłce Ulicznej
3. Oldboy Team Gostynin
4. Akademia Reissa
5. Drukarnia Classic
6. Drużyna Szpiku
7. Fan Club ,,BARCA” Polska
8. Radio Lejdis Gol
9. Metal Laser Team
10. Picaso
11. DHL – Przyjaciele Dominiki
12. AFC Kościan

ATRAKCJE :

  • Pokaz Capoeira Brasil Poznań
  • Pokaz KRAV MAGA
  • Pokaz Free Style Football
  • Pokaz ARM WRESTYLING
  • Mecz o SUPERPUCHAR : Gwiazdy Kobiecej Piłki Vs Gwiazdy Męskie
  • Rzuty Karne dla Publiczności
  • LICYTACJA PAMIĄTEK SPORTOWYCH

Turniej odbędzie się w Kościanie w dniu 11 Grudnia (Niedziela) w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr.4 przy ul.27Stycznia 1 w godz: 9.00 – 21.00.