Mimo że to runda rewanżowa, było to pierwsze spotkanie beniaminków. Decyzją zarządu Polonii mecz w Katowicach klub oddał walkowerem.

Gieksiary były zdecydowanie lepsze w tym meczu. Bardzo dobrze mecz w Poznaniu będzie wspominała Joanna Wróblewska, strzelczyni czterech bramek. Szczególnie ta ostatnia zasługuje na duże brawa. Szkoda tylko że od 60 minuty przy stanie 6:0, przyjezdne sobie odpuściły mecz.

Jedyną bramkę dla Polonii, bardzo ładną, strzeliła Patrycja Kościelna.

Faworytem dzisiejszego meczu był zdecydowanie zespół z Katowic, aczkolwiek chcieliśmy utrudnić przeciwniczkom grę jak tylko się da.
Początek meczu był obiecujący zagraliśmy nieźle taktycznie, starając się na swojej połowie agresywnie odbierać piłkę. Z biegiem czasu błędy indywidualne jak i taktyczne zdecydowały o znacznej przewadze gości, czego efektem stały się strzelone szybko bramki. Pomimo wysokiego wyniku jestem dumny z dziewczyn. Świetnie ze swojej roli wywiązała się Zuza Sawicka zastępującą kontuzjowaną Karoline Grześkowiak. Kontuzja też nie pozwoliła zagrać Zuzannie Filipiak. Dobre zmiany dały zawodniczki mniej grające : Kaja Dziergas, Angelika Lewicka i Marysia Nowak. Cieszy powrót po kontuzji Kasi Siejki niedawnej numer 1w naszej bramce która pod koniec spotkania zastąpiła, dobrze spisującą się Emilie Krajewska. – tak mecz podsumował Damian Nawrocik

Warunki w jakich trenuje zespół ekstraligowy niestety jest żałosny. Treningi na orlikach albo na połowie boiska na, którym rozgrywamy mecze, nie pozwala drużynie na podnoszenie umiejętności – dodał trener Nawrocik.

Polonia Poznań – GKS Katowice 1:6 (0:3)

Bramki : 66′ Patrycja Kościelna – 12, 20, 57, 59′ Joanna Wróblewska, 27′ Natalia Nosalik, 52′ Agata Sobkowicz

Sędzina Ewa Augustyn asystentki Paulina Baranowska, Karolina Skalska

Polonia : Krajewska, Stefaniak, Cywińska, Czudzińska, Machowiecka, Sawicka, Liczbińska, Cerajewska, Kościelna, Boguszyńska, Jędraszyk. Rezerwa : Siejka, Nowak, Dziergas, Lewicka.
Trener Damian Nawrocik

Katowice : Ludwiczak, Sobkowicz, Buszewska, Kozak, Koch, Olszewska, Konkol, Łąckiewicz, Hajduk, Wróblewska, Nosalik. Rezerwa : Klimek, Brzęczek, Noras, Tkaczyk, Konieczna, Wojciak.