Dziewczyny z Łodzi są w tym sezonie prawdziwą rewelacją. Nikt nie spodziewał się, że drużyna, która jest beniaminkiem, po 10 meczach będzie na 3 miejscu z dorobkiem 19 punktów, 23 bramek strzelonych i 17 straconych.

W sezonie 15/16 dziewczyny z SMSu nie miał sobie równych w l lidze północnej. Nie przegrały żadnego meczu, dwa zremisowały i 16 wygrały co dało im 50 punktów i awans z niesamowitą przewagą.

Główne bohaterki rundy jesiennej
Pomimo tego, że na boisku gra 11 dziewczyn, które w każdym meczu walczą o zwycięstwo to warto wspomnieć o dwóch głównych piłkarkach SMSu, które w każdy meczu robią zdecydowaną różnicę. Martyna Wiankowska i Linda Dudek to Reprezentantki Polski, które w tym sezonie mogą poszczycić się fantastyczną formą. Obie zawodniczki strzeliły do tej pory 11 bramek co stanowi prawie połowę wszystkich strzelonych goli przez SMS w pierwszych 10 meczach. Jeżeli obie dziewczyny dalej będą pokazywały taką klasę we wszystkich meczach to drużyna z Łodzi będzie miała ogromny problem, żeby zatrzymać je u siebie na następny sezon.

Doświadczony trener to połowa sukcesu
Marek Chojnacki, bo o nim mowa w tym akapicie na pewno swoim doświadczeniem sprawia, że dziewczyny na boisku czują się pewnie, a to pozwala im wygrywać. Jako zawodnik prawie przez całą karierę związany były z łódzkim ŁKSem, w którym rozegrał 452 mecze.

Jako trener pracował już w wielu klubach, chociażby takich jak Arka Gdynia, czy Zagłębie Sosnowiec. Dla każdej zawodniczki musi być niezmierną przyjemnością i wyróżnieniem móc pracować z tak doświadczonym i wybitnym trenerem.

Z ogromną ciekawością będziemy przyglądać się poczynaniom zawodniczek z Łodzi w dalszej części sezonu. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy utrzymają dotychczasową formę powalczą o Mistrzostwo Polski.

Autor foto: Polska Piłka Kobiet