W dniach 24-29 czerwca 2017 r.  w Zakopanem odbędzie się Turniej dla Dzieci i Młodzieży TATRY CUP 2017. Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży TATRY CUP to cykliczna impreza kierowana do dzieci i młodzieży z terenu całej Polski. W tym roku po raz kolejny zostanie zorganizowana w Zakopanem. W trakcie kilku dni rywalizacji drużyny rozgrywają ze sobą mecze, w ustalonych kategoriach wiekowych.

Organizator zapewnia sędziowanie turnieju przez Kolegium Sędziów Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Turniej rozgrywany będzie zgodnie z międzynarodowymi przepisami gry w piłkę nożną, z uwzględnieniem zasad organizatora. Dodatkowo, uczestnicy imprezy będą mieli możliwość zwiedzenia Zakopanego i przyległych terenów. Jest to druga edycja imprezy, poprzednia odbyła się także w Zakopanem i wzięły w niej udział 52 drużyny. W tym roku organizatorzy liczą na przyjazd ok. 100 drużyn, co klasyfikuje nasz turniej jako jeden z większych turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży organizowanych w Polsce.

Doceniając konieczność propagowania i wspierania rozwoju gry w piłkę nożną wśród dziewcząt, jedną z kategorii wiekowych turnieju jest KATEGORIA U15D, czyli dla dziewcząt urodzonych w roku 2002 i młodszych. Ponadto, w każdej kategorii wiekowej, również innej niż kategoria dziewcząt U15, dopuszcza się udział w drużynach dziewczynek starszych o dwa lata od limitu wiekowego, do którego zgłoszona została drużyna.

Więcej informacji pod linkiem: http://www.almar-sport.pl/turniej/tatrycup2017

Turniej ten został objęty patronatem medialnym Polskiej Piłki Kobiet.