W trwającym sezonie ligowym zaobserwowaliśmy niepokojące zjawisko wybierania sobie meczów i grania w nich wg uznania. Rywal jest za silny to nie jedziemy na mecz !!! Kluby w sezonie mogą mieć dwa walkowery (trzeci ich eliminuje z rozgrywek) i z tego skrupulatnie korzystają. Tylko gdzie sens i gdzie logika ? A zwykła sportowa rywalizacja ? To się już nie liczy ? No i co z tego że przegracie 0:10, jak jesteście słabe to przegracie, ale jak będziecie unikać meczy z silnymi klubami to zawsze będziecie jeszcze słabsze – sportowo i mentalnie. Największe pretensje i żal trzeba mieć do działaczy i trenerów. To oni decydują kiedy grać, a kiedy oddać mecz walkowerem. Oddawania meczów walkowerem jest całkowicie demoralizujące. Przecież w zespołach gra wiele dziewczyn w wieku 14-17 lat. Gdzie tu element wychowawczy ?

Ofiarami takiego działania są min. dwie drużyny ze Śląska – GKS Katowice i ROW Rybnik.

GKS Katowice jest liderem w II lidze grupa: śląska. W 8 meczach odniósł 8 zwycięstw, pokonując rywali min. 17:1, 12:0, 8:1, 6:0 … Kilka zespołów rywali postanowiło uchronić się przed sromotną porażką i z uśmiechem na twarzy oddali mecz walkowerem, czyli przegrali tylko 0:3 !!! Można ? Można, tylko za chwilę dziewczyny z Katowic nie zagrają żadnego meczu ligowego bo wszyscy będą im oddawać walkowery.
Zespołami, które przestraszyły się GKS jak na razie były Polonia Bytom (5 kolejka), Gwiazda Prószków (7 kolejka) i Darbor Bolesławice ( w aktualnej 9 kolejce).

ROW Rybnik jest liderem w III lidze grupa: śląska II. W 8 meczach również odniósł 8 zwycięstw. Dziewczyny z Rybnika w lidze są nie do zatrzymania. Pokonały rywalki min. 18:0, 16:0, 14:0, 8:0 … ale i tu niektóre zespoły wpadli na pomysł nie grania z faworytem.
I oczywiście oddali walkowery. Zespołami, które na dziś bały się rywalizować z ROW na boisku są AKS Mikołów i UKS Gamów. UKS Gamów oddał również walkower wiceliderowi Gimnazjum Istebna (drugi sezon z rzędu) !!!

Plaga walkowerów w tym sezonie jest porażająca. Już ponad 20 razy mecze ligowe nie odbyły się i zostały zweryfikowane jako walkower !!!
Liczymy, że PZPN ukaże wysokimi karami finansowymi zespoły, które wykazały się tak dużym tchórzostwem.

Nasz rada – najlepiej wycofajcie się z rozgrywek i dajcie grać tym zespołem, które chcą to robić i nie kalkulują czy im się to opłaca. 

Ps. przestańcie się głupio tłumaczyć bo skazujecie się na śmieszność …