Sześć kolejek i sześć porażek, bilans bramek 5 – 22. Zawodniczki z Gdańska dość niespodziewanie przegrały w tym sezonie wszystkie swoje mecze ligowe !!!
Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie (debiut w ekstralidze) Gdańszczanki zajęły 7 miejsce na koniec rozgrywek z dobrym bilansem 10-8-9, bramki 29-35. Jeżeli do tego dodamy, że w Mistrzostwach Polski U19 zespół juniorek został Wicemistrzem Polski wyprzedzając min. Medyk Konin, to słaba postawa w tym sezonie jest zadziwiająca.
Jedną z prawdopodobnych przyczyn jest mała aktywność na rynku transferowym. Przed rozpoczęciem sezonu zespół Sztormu zasiliła tylko jedna zawodniczka Anna Kowalczyk (GS United Toronto, Kanada). Do tego doszły kontuzje Klaudii Słowińskiej, Magdaleny Kołacz, Marcjanny Zawadzkiej, Martyny Zańko i jest katastrofa.

Wydawało się, że po przerwie na reprezentację w 6 kolejce ligowej w meczu z Olimpią Szczecin może nastąpić przełamanie. Było naprawdę blisko. Po walce i niezłej grze jeszcze w 75 minucie meczu Sztorm prowadził 2:1, niestety dla „Sztormówek”, ostatecznie przegrały 2:3.

Sztorm stoi pod ścianą. Następne mecze Gdańszczanek są z rywalkami z góry tabeli: AZS PWSZ Wałbrzych (3), Górnik Łęczna (2). Obiektywnie szanse na punkty są mocno wątpliwe, ale dopóki piłka w grze …