Polski Związek Piłki Nożnej i Keepers Foundation po raz kolejny zapraszają na seminarium dla trenerów pracujących z kobietami.
„Psychologia w Piłce Nożnej Kobiet” odbędzie się 12 grudnia w Warszawie i gościć będzie wykładowców z uznanych klubów. Informacje: info@keepersfoundation.pl

PRELEGENCI:

NINA PATALON
Nina Patalon selekcjoner reprezentacji Polski do lat 17. Była piłkarką Medyka Konin, z roczną przerwą na występy w Czarnych Sosnowiec. Karierę trenerską rozpoczęła w 2005 roku. W dorobku trenerskim posiada pracę z kadrami województwa wielkopolskiego młodziczek, pracę z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi w Medyku Konin a nade wszystko z zespołem seniorek tego klubu, z którym zdobywała medale mistrzostw Polski.

EMILIA ZDUNEK
24-letnia ofensywna zawodniczka pochodzi z województwa zachodniopomorskiego. Przygodę z żeńską piłką rozpoczęła w Victorii Sianów. Następnie długo grała w Pogoni Women Szczecin. W swoim CV ma także występy w Unii Racibórz i 1. FC AZS AWF Katowice. Przez ostatnie dwa lata grała w Zagłębiu Lubin, by w sierpniu trafić do Górnika Łęczna

JOLANTA KOBYLIŃSKA
Psycholog sportowy. Trener przygotowania mentalnego w kobiecych reprezentacjach Polski U-15 i U-17. Kierownik Klubu Małego Olimpijczyka w Karczewie.

TOMASZ KURACH
Psycholog sportu, właściciel firmy Human Development zajmującej się świadczeniem kompleksowych usług z zakresu psychologii w sporcie. Jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Współautor książek: „Pod Presją. Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać” oraz „Uwierzyć w wygraną”. Organizator konferencji naukowej z zakresu psychologii w sporcie pt. „Jak być lepszym w sporcie? Optymalizacja działania w sytuacji startowej”.

PAWEŁ HABRAT
Ukończył psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie w 2005 roku, jest członkiem sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wykłada na studiach podyplomowych na Uniwersytecie SWPS. Współpracuje przy tworzeniu i realizacji projektów szkoleniowych dotyczących wypalenia zawodowego. Współautor narzędzi diagnostyczno-treningowych dla sportowców oraz publikacji i książek z zakresu psychologii sportu. Psycholog męskiego zespołu Zagłębia Lubin. Przed mistrzostwami Europy w 2012 pracował z reprezentacją Polski mężczyzn.

GRZEGORZ WIĘCŁAW
Absolwent Wydziału Psychologii na Simon Fraser University w Vancouver (Kanada) oraz Psychologii Sportu i Aktywności Fizycznej na University of Jyväskylä (Finlandia). Prowadząc badania na temat wczesnej sportowej specjalizacji, współpracował z KIHU – Fińskim Instytutem Badań nad Sportami Olimpijskimi. Jest zrzeszony w Europejskiej Federacji Psychologii Sportu (FEPSAC). Obecnie mieszka w rodzinnych Gliwicach, gdzie prowadzi działalność konsultingową z zakresu treningu mentalnego dla sportu i szeroko pojętej kultury fizycznej. Współpracuje ze sportowcami, trenerami i nauczycielami.

MAREK DRAGOSZ
Prelegent wielu szkoleń i kursów w Polsce i zagranicą.  Odbył staże szkoleniowe m.in. w takich klubach jak FC Porto, Panathinaikos Ateny, Red Bull Salzburg, TSG Hoffenheim, Benfica Lizbona, Real Sociedad San Sebastian, Crystal Palace, Hannover 96, Dinamo Zagrzeb, Deportivo La Coruna czy Sporting Lizbona. Trener reprezentacji Polski AMP Futbol, z którą zdobył 4 miejsce w mistrzostwach świata w Meksyku. Założyciel „Keepers Foundation” pomagającej młodym zawodnikom i trenerom na całym świecie.

NATALIA KOPERSKA
Psycholog sportu, trener przygotowania mentalnego. Specjalizuje się w treningu mentalnym, treningu radzenia sobie ze stresem i regulacji pobudzenia oraz treningu uważności i koncentracji. Ukończyła psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz studia podyplomowe z zakresu psychologii sportu. Jest doktorantką Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oaz Zespołu ds. Psychologii Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zainteresowania wykorzystywane w pracy to mindfulness, psychosomatyka oraz praca z ciałem. Współpracuje z klubami sportowymi oraz indywidualnymi zawodnikami. Prowadzi konsultacje dla osób w trakcie rehabilitacji i wychodzenia z kontuzji oraz aktywnych sportowców.

MIŁOSZ STĘPIŃSKI
Selekcjoner reprezentacji Polski. Od kilku miesięcy sternik polskiej kadry kobiet. Ma stopień naukowy doktora nauk o kulturze fizycznej, pracuje w Zakładzie Teorii Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Szkoleniowiec jest znany przede wszystkim jako dokonały analityk. Jako szef banku informacji pracował w Pogoni Szczecin i w Widzewie Łódź. Jest autorem kilkudziesięciu referatów naukowych i prac metodycznych związanych z piłką nożną, wykłada na kursach instruktorskich i trenerskich w Polsce i Niemczech. Przed objęciem posady selekcjonera był trenerem męskiej reprezentacji Polski do lat 20.

AFKE VAN DE WOUW
Jedyny prelegent spoza Polski. Mimo młodego wieku w zawodzie od 24 lat. Aktualnie psycholog sportu w Vitesse Arnhem, czołowym holenderskim klubie, w którym odpowiada głównie za coaching młodych trenerów. Współpracuje również z holenderskimi federacjami hokeja i kolarstwa oraz prowadzi prywatną praktykę. Pracowała w takich klubach jak FC Utrecht, VVV Venlo, Twente Enschede, Była personalnym trenerem rozwoju w Cruiff Direct Program. Konsultowała pracę dotyczącą treningu mentalnego w narodowym centrum komitetu olimpijskiego, akademiach tenisowych, a także w strukturach uniwersytetu w Hadze.

opieka merytoryczna i tłumaczenie: RAFAŁ ULATOWSKI

PROGRAM MINUTOWY

08:00 – 08:45     rejestracja
08:45 – 08:50     otwarcie seminarium
08:50 – 10:20     warsztaty (6 sal dla max. 20-osobowych grup – decyduje kolejność zgłoszeń)
10:30 – 12:00     warsztaty (6 sal dla max. 20-osobowych grup – decyduje kolejność zgłoszeń)
12:10 – 13:40     warsztaty (6 sal dla max. 20-osobowych grup – decyduje kolejność zgłoszeń)
13:40 – 14:30     obiad
14:30 – 15:45     wykład Vitesse Arnhem, coaching młodych trenerów” Afke van de Wouw
15:45 – 16:00     przerwa kawowa
16:00 – 17:15     wykład „Okiem trenera, zawodniczki i psychologa sportu” Paweł Habrat, Emilia Zdunek, Miłosz Stępiński
17:20 – 17:50     panel dyskusyjny
17:50 – 18:00     zakończenie i rozdanie certyfikatów