04.09.2016 r., I liga, grupa: północna
UKS SMS Łódź II – Polonia Poznań 1:1 (1:1)
bramki : Tyl 8′ – Jedlińska 16′

Skład Polonii: Dominika Dewicka, Paulina Liczbińska (Zuzanna Filipiak 73′) Laura Czudzińska, Monika Nowak, Karolina Grześkowiak (Renata Nowak 60′), Patrycja Kościelna, Anna Jacewicz, Monika Marczak (Ada Sikora 57′) Dorota Czech, Marta Kosiorek, Aleksandra Tyl (Zuzanna Sawicka 83′)

Skład SMS: SMS: Szulc – Cander, Krukowska, Dylewska, Dannheisig – Kobylińska, Glinka I, Piątkowska, Bergier – Osińska – Jedlińska II; zmiany: Karczewska, Kołacha, Góra i Zaniewska
Trener: Poznański

Polonia Poznań rozegrała drugi mecz o mistrzostwo I ligi. Przeciwnikiem był UKS SMS Łódź II. Od początku wiadomym było, że będzie to trudny mecz. Zawodniczki SMS są dobrze wyszkolone technicznie i taktycznie. To one przejęły inicjatywę, jednak groźniejsze były zawodniczki Polonii, które starały się wykorzystać błędy w obronie. Pierwsza okazja była w 5 minucie ale obrona Łodzi  zatrzymała kontrę debiutującej w zespole Marty Kosiorek . W 8 minucie Dorota Czech przejęła niedokładne podanie a w sytuacji sam na sam z bramkarka dograła do Oli Tyl i było 0:1 dla Polonii. Radość Poznanianek nie trwała długo, po akcji środkiem boiska SMS wyrównał na 1:1. Do końca pierwszej polowy obraz gry się nie zmienił. W drugiej połowie to zawodniczki Polonii ruszyły z atakami a dobre okazje do strzelenia bramki niestety nie zostały wykorzystane. Jednak za każdym razem dobrze interweniowała bramkarka z Łodzi lub strzały były blokowane. Na trudnym terenie Polonia zdobyła jeden bardzo cenny punkt.  Debiut w drużynie Polonii zaliczyła Marta Kosiorek i to w wyjściowym składzie. Natomiast poważnej kontuzji uszkodzenia więzadeł w stawie skokowym doznała Monika Marczak.  Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia !

Autor relacji: Alicja Zając rzecznik pierwszej drużyny Polonia Poznań kobieca piłka
Autor foto: Polonia Poz na