30.10.2016 r., I liga kobiet 2016/2017, grupa: północna
Polonia Poznań – KKP Bydgoszcz 0:0

Żółta kartka – Anna Lewandowska(KKP)
Sędzina – Ewa Żyła

skład Polonia – Dominika Dewicka, Laura Czudzińska, Anna Jacewicz, Zuza Filipiak(64′ Patrycja Kościelna), Dorota Czech, Ada Sikora(82′ Ola Tyl), Marta Kosiorek(82′ Agnieszka Szafran), Karola Grześkowiak, Paulina Liczbińska, Alicja Zając, Alicja Busza
Rezerwowe: Emilia Krajewska, Zuzia Sawicka, Angelika Lewicka,
Trener Łukasz Nowak

skład KKP – Daria Granowska, Anna Pawłowska, Paulina Wierzbowska, Anna Lewandowska, Joanna Dudek(46′ Weronika Andrzejewska), Ilona Raczkowska, Daria Gugała, Marta Ossowska, Magdalena Kałuzińska, Edyta Sobczyk(59′ Agata Stępień), Klaudia Wawer
Trener Adam Góral

Relacja z meczu, Alicja Zając: „Niestety tylko remis, od takich słów możemy zacząć. Spotkanie z KKP Bydgoszcz miało swój dodatkowy smaczek, wiedziałyśmy, że to spadkowicz z Ekstraligi i zależało nam by w końcu zmierzyć się z tym rywalem i ten mecz wygrać. Początek spotkania bardzo nerwowy, to zespół z Bydgoszczy lepiej wyglądał, stworzył sobie groźne sytuacje. Potrzebowałyśmy czasu by wejść w swój rytm. Jednak znów brakowało nam wykończenia lub ostatniego podania. W przerwie dużo rozmów, wyciągnięcie wniosków i od razu ruszyłyśmy z impetem w 2 połowie. Posiadanie piłki było zdecydowanie po naszej stronie, stworzyłyśmy sobie 3 groźne sytuacje. Alicja Busza próbowała strzelić głową, potem na długim słupku zabrakło porozumienia między dwoma naszymi zawodniczkami a najgodniejszą sytuację chyba miała Agnieszka Szafran ale jej strzał głową był za słaby. Mimo tego wiemy, że gramy dobrze. Cieszymy się z tego remisu, bo to kolejny nasz mecz bez porażki w tym sezonie i tak niech zostanie od końca rundy. W tym tygodniu zdecydowanie popracujemy nad wykończeniem akcji i do Konina pojedziemy po komplet punktów, by wciąż być w czubie tabeli”.

Wypowiedzi po meczu:

Zuzia Sawicka „Ten mecz nie należał do najłatwiejszych. Dziewczyny z Bydgoszczy były mocno zmotywowane i to właśnie one przeważały w pierwszych minutach. Jednak dzięki dobremu zgraniu naszych zawodniczek na przerwę zeszliśmy z wynikiem 0:0. Druga połowa należała już do Polonii. Było kilka dobrych akcji, ale zabrakło szczęścia. Ten mecz był do wygrania, jednak cieszymy się z remisu i 1 punktu. Polonia Hejjjjjjjj!”

Alicja Zając „Mecz na remis, ale odczuwam ogromne niezadowolenie. Mecz był zdecydowanie w naszym zasięgu. Musimy przełożyć duże posiadanie piłki na kreowanie sytuacji bramowych i wykańczanie ich tak jak to było w poprzednich meczach. Zależało nam by wygrać i czekałyśmy na spotkanie z KKP Bydgoszcz. Rywal postawił twarde warunki, ale my tez nie odstępowałyśmy im na krok. Wykonałyśmy ogrom pracy i gra wygląda naprawdę dobrze. W meczu z Koninem będziemy chciały pokazać, że to nie przypadek, że jesteśmy na tak wysokim miejscu w tabeli.”

Autor foto:

Autor foto: Polonia Poznań