Olimpia Szczecin po wyjazdowym ligowym remisie z Mistrzem Polski GKS Górnik Łęczna w dobrych nastrojach pojechała na mecz 1/8 finału Pucharu Polski do Bydgoszczy. Gospodynie KKP Bydgoszcz jako lider grupy północnej w I lidze nie zamierzał poddać się bez walki. I tak się stało. Bydgoszczanki od początku meczu zaatakowały rywalki i szybko strzeliły dwie bramki. Po 16 minutach było już 2:0 dla KKP. W drugiej połowie Olimpia ruszyła do ataku. W 55 minucie meczu Roksana Ratajczyk zmieniła wynik na 2:1. W 69 minucie meczu było już 2:2. Olimpia wróciła do gry. Po 90 minutach było nadal 2:2 i sędzia zarządziła serię rzutów karnych. W karnych lepsze okazały się zawodniczki z Bydgoszczy i to one awansowały do 1/4 finału PP.