Po długiej przerwie na boisko wybiegły piłkarki Strażaka Przechowo, aby w ramach I rundy Pucharu Polski zmierzyć się z drużyną Fuks Wielowicz. Mecz został rozegrany w Przechowie przy ulicy Sportowej 16. Gospodynie od samego początku narzuciły swój styl gry, często goszcząc w polu karnym Wielowicza. W 22 minucie wynik otworzyła Paulina Karczewska, która pokonała bramkarkę Fuksa strzałem z dystansu. Strażak chcąc pokazać swoją przewagę, nie zrezygnował z ataków czego dowodem były strzelone w 32 i 34 minucie dwie bramki Julii Ciesielskej. Warto dodać, że przy obu trafieniach asystowała Aleksandra Zubała, która zadebiutowała w trykocie Strażaka (wcześniej Gwiazda Toruń). Krótko przed przerwą zawodniczka gości umieściła piłkę w siatce, jak się później okazało było to honorowe trafienie. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, konsekwentne akcje gospodyń spowodowały zdobycie kolejnych bramek. W 49 minucie rzut karny, po zagraniu ręką przeciwniczek pewnie wykorzystała Julia Ciesielska, kompletując tym samym hat-tricka. Kolejne minuty to popis Martyny Kwaśniewskiej, która w przeciągu kilkudziesięciu minut pokonała bramkarkę Fuksa aż cztery razy, kolejno w 52, 80, 85, 86 minucie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 9:1 dla Strażaka, co pozwoli drużynie z Przechowa wystąpić w II rundzie Pucharu Polski. Warto zaznaczyć, że Strażak w tym sezonie może skorzystać z siedmiu nowych zawodniczek m.in. Aleksandry Zubały (poprzedni klub Gwiazda Toruń), Kamila Popek (rozpoczęcie kariery piłkarskiej), Zofia Delatowska (rozpoczęcie kariery piłkarskiej), Wiktoria Delatowska (rozpoczęcie kariery piłkarskiej), Oliwia Rzepnicka (rozpoczęcie kariery piłkarskiej), Julia Jaśniewska (poprzedni klub Wisła Gruczno), Monika Gregorczyk (poprzedni klub KKP Bydgoszcz).

Już za tydzień drużyna z Przechowa rozpocznie zmagania w IV lidze kujawsko-pomorskiej! Pierwszą kolejkę Strażak rozegra w sobotę, 12 września o godzinie 11.00 przy ulicy Sportowej 16 w Przechowie, tego dnia podejmie ponownie drużynę z Aleksandrowa Kujawskiego!

05.09.2020, Przechowo, IV liga, grupa kujawsko-pomorska
Strażak Przechowo – FUKS Wielowicz 9:1 (3:1)
bramki:
1:0 Paulina Karczewska 22’, 2:0 Julia Ciesielska 32’, 3:0 Julia Ciesielska 34’, 3:1 Kinga Nowicka 43’, 4:1 Julia Ciesielska 49’ – karny, 5:1 Martyna Kwaśniewska 52’, 6:1 Oliwia Rogalska 70’, 7:1 Martyna Kwaśniewska 80’, 8:1 Martyna Kwaśniewska 85’, 9:1 Martyna Kwaśniewska 86’

Skład Strażaka Przechowo: Marcelina Mikołajczyk (85’ Kamila Popek) – Aleksandra Zubała (75’ Weronika Pituła), Paulina Karczewska, Julia Wieprzowska (75’ Oliwia Rzepnicka), Oliwia Rogalska, Barbara Siuda, Marta Czubkowska, Jagoda Kurzyńska (55’ Oliwia Konieczna), Monika Gregorczyk (55’ Daria Zawiszewska), Julia Ciesielska, Martyna Kwaśniewska