W 6 minucie meczu Śląsk strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego z około 18 metrów. Bramkarka gospodyń ustawiła mur tylko 3 zawodniczek, a to jak się okazało, było za mało. Wszyscy spodziewali się wrzutki w pole karne, a ku zaskoczeniu Joanna Wróblewska oddała bezpośredni celny strzał obok muru. W 18 minucie meczu błąd defensywy Śląsk doprowadził do zmiany wyniku. Karolina Bednarz pięknym strzałem z ok. 18 metrów pokonała bramkarkę Śląska. Pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanym remisem 1:1. W 62 minucie meczu kolejną bramkę strzeliły gospodynie. Dwójkowa akcja z klasycznym „rozklepanie” defesorek Śląska i mieliśmy sensacyjny wynik. W tym momencie Resovia prowadziła 2:1 ! Szczęśliwą strzelczynią po raz kolejny była Karolina Bednarz. W 70 minucie meczu było 2:2, po składanej akcji zespołu gości i pięknej asyście Wróblewskiej, bramkę strzeliła Marcelina Buś. W 72 minucie meczu sędzia nie odgwizdała ewidentnego rzutu karnego dla Resovii. Co dziwniejsze kilka minut wcześniej w identycznej sytuacji sędzia odgwizdała faul dla Śląska. Tym razem zawodniczka Śląska wywróciła w polu karnym biegnącą z piłką napastniczkę gospodyń. Ewidentny brak konsekwencji ! Po 90 minutach mecz zakończył się niespodziewanym remisem 2:2. Dogrywka to ciągły atak Śląska i walka w obronie Resovii z nielicznymi próbami kontrataku. Było widać, że gospodynie opadły z sił. W 105 minucie meczu Śląsk wyszedł na prowadzenie po bramce z rzutu wolnego strzelonej przez Kamilę Czudecką. W 109 minucie meczu Śląsk strzelił kolejną bramkę. Tym razem na listę strzelczyń wpisał się ponownie Marcelina Buś. W tym momencie było wiadomo, że kwestia awansu jest już przesądzona. W 111 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i błędzie bramkarki strzeliła Izabella Tracz.

Resovia przegrała ale pokazała się z jak najlepszej strony !!! Dziewczyny z Rzeszowa były blisko sprawienia sensacji !