Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski Kobiet rozegrany na boisku w Łodzi przyniósł wiele emocji i strzelonych bramek. Od początku spotkania optyczną przewagę posiadały zawodniczki Pogoni, a drużyna Astorii próbowała swoich szans w kontratakach. Pierwszą bramkę w tym meczu strzeliła dla „Pogonistek” Justyna Kubik w 17 minucie pokonując bramkarkę ze Szczercowa strzałem prawą nogą z linii pola karnego. Do końca pierwszej połowy spotkania nadal przewagę posiadały zawodniczki Pogoni, ale brakowało wykończenia pod bramką przeciwniczek. W tej odsłonie meczu najlepszą sytuację na strzelenie wyrównującej bramki miały piłkarki Astorii, ale piłka po strzale jednej z zawodniczek odbiła się od poprzeczki bramki bronionej przez Joannę Świniarską.

Druga połowa meczu dobrze rozpoczęła się dla „Pogonistek” bo już w 54 minucie po precyzyjnym podaniu piłki od Katarzyny Borowiec z głębi pola w pole karne Astorii wbiegła Anna Bergier i płaskim strzałem podwyższyła wynik meczu. Zespół ze Szczercowa nie poddawał się i w 65 minucie kontaktową bramkę z rzutu wolnego strzeliła Nikola Góra. W 72 minucie po akcji Mileny Terki w polu karnym Astorii i jej dokładnym wyłożeniu piłki na ósmy metr, trzecią bramkę dla drużyny Pogoni strzeliła Katarzyna Borowiec. Ta sama zawodniczka ustaliła końcowy wynik meczu w ostatniej minucie po składnej akcji całego zespołu pokonując z bliska bramkarkę ze Szczercowa.

Po ostatnim gwizdku obie drużyny zostały nagrodzone przez Prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adama Kaźmierczaka i Janusza Matusiaka pucharami, medalami i piłkami oraz obie ekipy otrzymały czeki z nagrodami finansowymi w kwocie 5.000 zł dla zwycięzcy i w kwocie 2.500 zł dla drużyny przegranej.

Dzięki zdobyciu Wojewódzkiego Pucharu Polski drużyna Pogoni awansowała do fazy ogólnopolskiej, gdzie od następnej rundy będzie rywalizowała z zespołami występującymi w Ekstralidze, 1 i 2 lidze kobiet.

Natomiast w najbliższą niedzielę 13 września o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna „Pogonistek” rozegra mecz 2 kolejki w 3 lidze makroregionalnej kobiet z beniaminkiem rozgrywek zespołem Królewskich Płock. Jako, że zaplanowany wcześniej mecz 1 kolejki na prośbę drużyny PTC Pabianice został przełożony na 31 października będzie to pierwszy mecz ligowy „Pogonistek”.

09.09.2020, Finał Pucharu Polski, Łódzki ZPN
Pogoń Zduńska Wola – LUKS Astoria Szczerców Junior 4:1 (1:0)
bramki: 1:0 – Justyna Kubik 17′, 2:0 – Anna Bergier 54′, 2:1 –  Nikola Góra 65′, 3:1 – Katarzyna Borowiec 72′, 4:1 – Katarzyna Borowiec 90′

skład Pogoń: Joanna Świniarska – Sylwia Marcińska, Karolina Karpińska, Patrycja Piekarska, Natalia Zwierzychowska (72’Julia Szymczak) – Anna Bergier (87′ Weronika Sobczak), Paulina Marcińska, Katarzyna Borowiec, Patrycja Okoń (75′ Natalia Barton) – Justyna Kubik, Martyna Szymczak (66′ Milena Terka)
Oprócz zawodniczek, które wystąpiły w meczu drużynę Pogoni w rozgrywkach pucharowych reprezentowały: Magdalena Samiec, Angelika Kajdana, Julita Torzewska, Wiktoria Szymczak, Aleksandra Wrąbel i Natalia Okoń
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak


Foto z meczu:

 

Autor foto: Krzysztof Engiel
Relacja: Krzysztof Kochelak