W niedzielę 30 sierpnia na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski Kobiet z zespołem Włókniarza Konstantynów Łódzki.

Pogoń Zduńska Wola – Włókniarz Konstantynów Łódzki 3:1 (1:0)
bramki:
1:0 – Julia Szymczak 45′, 2:0 – Julita Torzewska 48′, 2:1 –  Maja Prusińska 63′, 3:1 – Anna Bergier 90′

żółte kartki: Martyna Szymczak (Pogoń) – Michalina Sutowicz, Marta Kołacha, Anna Drajling (Włókniarz)

Skład Pogoń Zduńska Wola: Joanna Świniarska (64′ Magdalena Samiec) – Wiktoria Szymczak (85′ Aleksandra Wrąbel), Sylwia Marcińska (85′ Karolina Karpińska), Patrycja Piekarska (85′ Natalia Zwierzychowska), Julia Szymczak – Anna Bergier, Julita Torzewska, Paulina Marcińska, Katarzyna Borowiec – Justyna Kubik (60′ Patrycja Okoń), Martyna Szymczak
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

Skład Włókniarz Konstantynów Łódzki: Klaudia Koryszko – Michalina Sutowicz, Julia Szymczak, Kinga Podżunas, Anna Drajling – Klaudia Bąbel, Diana Maciaszczyk, Julia Rojek, Martyna Dylewska – Marta Kołacha, Maja Prusińska
Na zmiany weszły: Karolina Żygielewicz, Kamila Tamecka i Maja Szalińska
Trener drużyny: Tomasz Wdówka
Kierownik drużyny:
Łukasz Klimaszewski

W pierwszej połowie meczu oba zespoły toczyły wyrównaną grę szczególnie w środkowej części boiska. Pierwszą doskonałą sytuację na strzelenie bramki miały gospodynie w 19 minucie, kiedy po podaniu Katarzyny Borowiec w pole karne gości wbiega Julita Torzewska i oddaje mocny strzał prawą nogą po którym piłka trafia w słupek. W tej odsłonie meczu dwukrotnie strzałami z dystansu próbowała zaskoczyć bramkarkę gości Anna Bergier. Jedyna bramka w tej części meczu padła w 45 minucie, a strzelczynią była Julia Szymczak, która zmieniła kierunek lotu piłki po rzucie wolnym wykonywanym z boku pola karnego gości przez Annę Bergier.
Druga połowa meczu rozpoczęła się wyśmienicie dla „Pogonistek” bo już 3 minuty po wznowieniu gry po długim podaniu Julii Szymczak bramkę strzałem głową wykorzystując błąd defensywy gości zdobywa Julita Torzewska. W 60 minucie sędzia główny Pan Mariusz Dąbrowski przerwał mecz na około 30 minut ze względu na nawałnicę (burza, ulewny deszcz) jaka przeszła nad Stadionem Miejskim w Zduńskiej Woli. Po wznowieniu gry bramkę kontaktową dla gości zdobyła Maja Prusińska.
W ostatnim kwadransie meczu na nasiąkniętym wodą boisku dwukrotnie Anna Bergier próbowała zaskoczyć bramkarkę gości strzałami z rzutów wolnych. Co nie udało się jej ze stałych fragmentów gry to w 90 minucie wykorzystała sytuację „sam na sam” z bramkarką Włókniarza i przypieczętowała awans „Pogonistek” do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

W finale Wojewódzkiego Pucharu Polski Kobiet drużyna Pogoni zagra z trzecioligowym zespołem Astorii Szczerców Junior. Mecz zostanie rozegrany w środę 9 września o godzinie 17:00 na Stadionie przy ulicy Minerskiej w Łodzi.

Natomiast w najbliższą niedzielę 6 września o godzinie 14:00 na wyjeździe drużyna „Pogonistek” rozegra mecz 1 kolejki w 3 lidze makroregionalnej kobiet (w tej lidze występować będą drużyny z 4 województw: łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko – mazurskiego i podlaskiego) z beniaminkiem rozgrywek zespołem PTC Pabianice.