Do ciekawego meczu doszło w Stęszewie 1/2 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, miejscowe Lipno podejmowało Lech/UAM Poznań.

W minionym sezonie obie drużyny spotykały się w IV lidze wielkopolska, i walczyły o awans do III ligi. Lepsze okazały się piłkarki z Moraska.
W tym sezonie Lipno Stęszew gra bardzo dobrze w IV lidze, a ostatnia wygrana w wyjazdowym meczu z AZS PWSZ Konin 25:0 robi wrażenie.
Drużyna przyjezdnych jako beniaminek w III lidze, radzi sobie bardzo dobrze. Po czterech kolejkach 9 punktów, wyniki  8:0 z Górniczą Konin na własnym obiekcie czy też wyjazdowa wygrana 13:0 z rezerwami Olimpii Szczecin, o czymś świadczą.
Sam mecz stał na wyrównanym poziomie, jednak po zdobyciu pierwszej bramki, to drużyna z Moraska miała więcej z gry i kontrolowała mecz.
Finałowym przeciwnikiem Lech/UAM będzie Juna-Trans Stare Oborzyska lub rezerwy Ostrovii Ostrów Wlkp.

Lipno Stęszew – Lech/UAM Poznań 0:3 (0:1)
bramki : Zuzanna Sawicka 40′, Patrycja Małyszka 55′, Dominika Drzewiecka 83′

Obsada sędziowska : Paulina Noga, Aleksandra Giełda, Weronika Kozłowska

skład Lipno : Cywińska, Kociemba, Wojtyś, Robakowska, Szymankiewicz, Sobkowiak, Pawlak, Olejniczak, Konieczna, Kornat, Dziamska
Trener Hanna Sokół

skład Lech/UAM : Laskowska, Magier, Małyszka(Hofland 70′) Sawicka(Przybył 80′) Kubka, Wojtkowiak, Lechna, Drzewiecka, Rosińska(Bączkowska 70′) Buczak(Smól 60′) Plebańska(Ostrowska 65′)
Trener Alicja Zając

Zdjęcia www.sportowamigawka.pl