W dzisiejszym finale Pucharu Polski zmierzyły się aktualny Mistrz Polski Górnik Łęczna i wicemistrz Polski Czarni Sosnowiec. Mecz zapowiadał się jako bardzo ciekawe widowisko. Motywacją dla zawodniczek był wspaniały puchar i premia od PZPN w wysokości 400 000 PLN.
Od początku meczu oba zespoły ruszyły z dużym zapałem do gry. Mecz toczył się w środkowej części boiska. Kibice byli świadkami nielicznych prób strzałów na bramkę rywalek, do tego bardzo niecelnych. Zespoły grały ostro, co zaowocowała żółtymi kartkami. Pierwszą sytuację bramkową miał zespół Czarnych, a było to dopiero w 30 minucie meczu !  Groźnym strzałem popisała się Weronika Zawistowska. Dwie minuty później sosnowiczanki stworzyły kolejną groźną akcję. Tym razem strzelała Andrea Horvathova.
W 37 minucie meczu Górnik miał swoją szansę. Ewelina Kamczyk minimalnie chybiła z rzutu wolnego. Dwie minuty później podobnej sytuacji nie wykorzystała Dagmara Grad. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W 48 minucie meczu Weronika Zawistowska nie wykorzystała 100% sytuacji bramkowej. Dynamicznie wbiegła w pole karne i przestrzeliła w wybornej sytuacji. To powinno być 1:0 dla Czarnych. W 54 minucie meczu Dominika Grabowska wypracowała dobrą sytuację strzelecką. Zawodniczka Górnika zwlekała z oddaniem strzału. Wywalczyła tylko rzut rożny. W 60 minucie meczu 100% sytuacji dla Górnika nie wykorzystała Patricia Hmirova. Fantastyczną interwencją popisała się bramkarka Czarnych Anna Szymańska. W 72 minucie meczu odważne wejście w pole karne Dominiki Grabowskiej zakończyło się strzeleniem bramki dla Górnika ! Zawodniczki z Sosnowca rzuciły się do ataków na bramkę rywalek, tworząc sobie kilka dobry sytuacji bramkowych, których nie wykorzystały. Końcówka meczu to kolejne sytuacje bramkowe Górnika i wyśmienita postawa Anny Szymańskiej
Ostatecznie Górnik Łęczna wygrał spotkanie i zakończył sezon zdobyciem Pucharu Polski oraz tytułu Mistrza Polski.

27.06.2020, Warszawa, Finał Pucharu Polski
Czarni Sosnowiec – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
bramki:
Dominika Grabowska 72’

żółte kartki: Wiktoria Kuciewicz, Weronika Zawistowska, Andrea Horvathova, Sebastian Stemplewski – Małgorzata Grec, Dominika Grabowska, Agata Guściora

sędzia główna: Michalina Diakow – asystentki: Karolina Zygmont, Kinga Kwitowska, techniczna: Emilia Szymula

skład Czarni: Anna Szymańska – Dorota Hałatek (76’ Julia Wycisk) , Andrea Horvathova, Patricia Fischerova, Paulina Zawiślak, Dżesika Jaszek, Katarzyna Daleszczyk (k), Dagmara Grad, Wiktoria Kuciewicz, Weronika Zawistowska, Martyna Wiankowska
trener: Sebastian Stemplewski

skład Górnik: Anna Palińska – Alicja Dyguś, Małgorzata Grec, Natasza Górnicka (k), Alona Kovtun (79’ Agata Guściora), Klaudia Lefeld (64’ Jolanta Siwińska), Sylwia Matysik, Dominika Grabowska, Patricia Hmirova, Ewelina Kamczyk, Nikola Karczewska
trener: Piotr Mazurkiewicz