Okiem trenera Mariusza Zaborowskiego: w rozgrywkach PLKF w naszym zespole wystąpiło:

 • Marcelina Walaszek „Marsi”- bardzo pewny punkt w naszej bramce co było widać kiedy nie było jej w meczu u Nas z Heliosem (7 bramek straconych), chyba Najlepsza bramkarka w lidze ograna w poprzednich sezonach w Siemiatyczach w Ekstralidze.
 • Patrycja Dąbrowska „Pati”-typ zawodniczki „bez nogi ale będę grała” nie odpuści żadnego meczu i to samo na trawie. Mimo nie najlepszych warunków fizycznych ciężko ją ograć w pojedynkach 1 na 1.
 • Sylwia Trojanowska- razem z Patrycją tworzą fajny duet w obronie i bardzo dobrze się rozumieją , silna fizycznie i dobrze się ustawia.
 • Martyna Rozparzyńska „Ptaku”- Prawdziwy kapitan zespołu na boisku i po za nim. Mistrzyni  „piętek i ruletek”. Tak jak Marsi grała w Siemiatyczach więc trochę tego futsalu liznęła.
 • Monika Ziółkowska „Ziuta”- Najlepsza nasza strzelczyni. Czasami myślę że chyba wolałaby grać sama i cały mecz. Potrafi kiwać się ze wszystkimi nawet z Sędziami 🙂 A poważnie to bardzo silny punkt w naszej ofensywie. Razem z Ptaku i Marsi grała w Siemiatyczach.
 • Katarzyna Żak– tak jak Sylwia T. pewny punkt w obronie. Gdy jej i Sylwii nie było w Toruniu zawodniczki Gwiazdy strzeliły nam 3 bramki a ile znaczy pewna obrona pokazał nasz mecz z Toruniem u Nas. Obecnie gra w Reprezentacji Polski Policji czy jakoś tak.
 • Oliwia Janas– razem z Kasią gra w defensywie w drugiej czwórce. Ograna na Hali ze względu na grę w  AMP -ach.
 • Katarzyna Rojek– strzela, kiwa, i liczy minuty… na hali liczy się dla niej każda sekunda gry !!! Żeby grała tak jak się kłóci o to ile gra to grałaby w kadrze Polski 🙂 Mimo to pewny punkt drużyny.
 • Magdalena Okrój – wie wszystko i rozumie wszystko… do momentu wejścia na boisko 🙂 Bardzo dobrze rozumie się z Kasiami i Oliwią co powoduje że potrafi zagrać fajne zawody. No i dzięki Niej mamy zawsze foto relacje z każdego spotkania.
 • Natalia Szewczyk „Nygus”- dziewczyna z dużym talentem i umiejętnościami. Bez kompleksów. Wchodzi i nie widać że gra w futsalu to dla niej nowość i nie ma znaczenia dla niej z kim gra.
 • Klaudia Felczak „Czaki”- druga Nasza bramkarka. Czasami gra w polu i tu i tu radzi sobie. Zawsze pozytywnie nastawiona do życia i chętna gry tylko czasami… zapomni zabrać ochraniaczy !!!
 • Milena Pesta– w pierwszych meczach w futsalu zapomniała że na boisku są też przeciwniczki i też chcą strzelić bramkę ale z każdym meczem zaczynała grać coraz lepiej.

Jeszcze w turnieju barażowym KS Żyrardowianka wypadła dość blado przegrywając wszystkie 3 mecze: Helios Białystok 1:4AZS Uniwersytet Gdański 1:2 i KS Unifreeze Górzno 1:2.

Za to już w lidze futsalistki KS Żyrardowianka bardzo pewnie wywalczyły upragniony awans do ekstraligi.  W 6 meczach wygrały 4 razy i 2 razy zremisowały, uzyskały bilans bramek 41 – 15.
Wyniki meczów ligowych:
* Mazovia Grodzisk Mazowiecki 8:1 i 12:1
* Gwiazda Kania Toruń 7:2 i 3:3
* Helios Białystok 7:7 i 4:1
* pierwszy mecz u siebie, drugi na wyjeździe.

Fotki z turnieju barażowego: