Medyk Konin – Olimpia Cluj 3:1 (1:0)
bramki: Sikora 25′, Daleszczyk 49′,89′ –  Lunca 89′

Skład
Medyk Konin: SzymańskaDudek(84’Chudzik), Sikora, Slavcheva, Gawrońska (46’Balcerzak), Pakulska, Grad, Sałata, Daleszczyk, Ficzay, Kostova (76′ Guściora)

Od początku meczu zaatakowały zawodniczki Medyka, stwarzając w pierwszych 5 minutach dwie niezłe sytuacje bramkowe. Po kilku minutach mecz wyrównał się. Oba zespoły czekały na szybką kontrę. W 24 minucie Rumunki stworzyły sobie 100% sytuację bramkową. Groźny strzał obroniła Anna Szymańska. Medyczki szybko skontratakowały rywalki i strzeliły bramkę. Z lewej strony boiska piłkę w pole karne wrzuciła Dudek, tam Daleszczyk zablokowała dwie rywalki, a do bezpańskiej piłki dopadła Sikora umieszczając ją w bramce. W 29 minucie ponownie Sikora mogła pokonać bramkarkę Olimpii, ale ta popisała się fantastyczną interwencję. Pod koniec pierwszej połowy Rumunki stworzyły sobie dwie bardzo dobre sytuacje ale ich nie wykorzystały.
W drugiej połowie Medyk zdecydowanie zaatakował rywalki, co przełożył się na bramkę Katarzyny Daleszczyk na 2:0. Po przerwie Medyk zagrał koncertowo, stwarzał sobie wiele sytuacji bramkowych. Przewaga została ukoronowana strzeleniem trzeciej bramki, która jednak niesłusznie nie została uznana przez sędzinę.
W 89 minucie Katarzyna Daleszczyk strzeliła swoją drugą bramkę i w tym momencie było wiadomo, że Medyk awansuje do 1/16 Ligi Mistrzyń. Po strzeleniu bramki chwilowe rozluźnienie w szeregach Polek pozwoliło na strzelenie honorowej bramki dla Olimpii.
Medyk wygrał w pełni zasłużenie, a wynik 3:1 odzwierciedla przebieg spotkania.

Autor foto: Polska Piłka Kobiet