1:0 – Jędrzejewicz 47’, 2:0 – Ratajczyk 70’
Żółte kartka: Lefeld – Indrei, Gered, Ciolacu

skład Polska: Lichy – Grec, Eckerle, Lefeld (66’ Ossowska), Słowińska, Zawistowska (82’ Kubaszek), Olszewska (45’ Jędrzejewicz), Woś, Grabowska, Parczewska, Ratajczyk

skład Rumunia: Dârle – Boroș, Ambruș, Meluță, Ciobanu, Indrei (41’ Petre), Ciolacu (55’ Grecu), Popa, Neacșu, Gered, Bartalis

skład sędziowski: Olga Tereshko (BLR) – Anna Ilyankova (BLR), Vanessa Alexandra Dias (POR), techniczna – Ana Aguiar (POR)

W pierwszej połowie oba zespoły grały dośc zachowawczo badając się nawzajem i pilnując by nie stracić bramki. Mecz był bardzo wyrównany, a w głównej mierze toczył się w środku pola. W tej częsci zespołu Rumunki miały trzy dobre sytuacje bramkowe, których niewykorzystały. W przerwie trener Kasprowicz dokonał jednej zmiany w zespole. Za Joannę Olszewską wprowadził Agnieszkę Jędrzejewicz. I tu trener wykazał się dużym wyczuciem. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy padła bramka dla Polski właśnie po strzale Jędrzejewicz !!! Mecz się wyrównał, Rumunki zdawały sobie sprawę, że porażka już na początku turnieju stawia je pod ścianą i mocno ogranicza szanse na awans do II rundy eliminacji ME. Rumunki grały coraz ostrzej, za co zostały ukarane 3 żółtymi kartkami. Z czasem Polki uporządkowały swoją grę i przeszły do zdecydowanych ataków. Z każdą minutą meczu Polki uzyskiwały coraz większą przewagę, co przyniosło drugą bramką strzeloną w 70 minucie przez Roksanę Ratajczyk
Polki w całym meczu oddały 18 strzałów (w tym 8 celnych). Reasumując Polki zagrały dobry mecz i zasłużenie wygrały mecz, który prawdopodobnie zdecydował o awansie do II rundy eliminacji.

w drugim meczu grupy:
15.09.2016 r., Plewiska
Norwegia – Armenia 8:0 (5:0)
1:0 – Nautnes 6’, 2:0 – Kvernvolden 16’, 3:0 – Nautnes 17’, 4:0 – Nautnes 29’, 5:0 – Rasmussen 42’, 6:0 – Haug 71’, 7:0 – Sand 88’, 8:0 – Haug 90+1’