Już dawno w trakcie jednej kolejki ligowej Polki strzeliły tak dużo bramek. Nasze zawodniczki trafiły 7 razy do bramek rywalek: Agata Tarczyńska x 3, Jolanta Siwińska x1, Oliwia Woś x1, Agnieszka Winczo x1 i Karolina Bochra x 1.
W sumie na boiskach widzieliśmy 10 polskich zawodniczek. Na uwagę zasługuje fakt zbliżenia się do miejsca premiowanego awansem do Bundesligi zespołu BV Clopenburg, gdzie występują 3 Polki (Agnieszka Winczo, Dominka Wylężek i Marta Stobba). Za tydzień BV Clopenburg zmierzy się na wyjeździe z Werderem Brema i mecz ten może decydować o awansie do Bundesligi.

We francuskiej Division 1, nasza jedynaczka Katarzyna Kiedrzynek, tym razem wpuściła 2 bramki i wraz ze swoim zespołem przegrała mecz ligowy Olympique Marseille 0:2.

BUNDESLIGA KOBIET

19/03/17

• Bayer Leverkusen – S.C. Sand 0:3 (0:1)
    Silvana Chojnowski zawodniczka S.C. Sand zagrał w tym meczu ostatnie 12 minut meczu.
  • SGS Essen – FFC Frankfurt 0:3 (0:2)
    W 68 minucie meczu na boisko w zespole gości weszła Julia Matuschewski.
  • Wolfsburg – Bayern München 2:0 (1:0)
    Po raz kolejny w Wolfsburgu nie zagrała Ewa Pajor. Ostatni raz w meczu ligowy Pajor grała 19.02., tj. dokładnie miesiąc temu !!!
  1. BUNDESLIGA KOBIET

19/03/17

• Turbine Potsdam II – Werder Bremen 3:2 (2:0)
    Bramkę na 1:0 w 9 minucie meczu dla Turbine strzeliła Jolanta Siwińska. Jolanta w tym meczu zagrała 90 minut. Porażka lidera rozgrywek Werder Brema stworzyła szansę na zmniejszenie dystansu przez „polski” BV Cloppenburg.
  • Herforder SV – Hohen Neuendorf 1:2 (1:1)
    W meczu tym zagrały 3 Polski. W zespole gospodarzy 90 minut Oliwia Woś, która strzeliła też bramkę na 1:0 w 34 minucie meczu. W zespole gości 90 minut zagrała Hanna Konsek i Evelyn Niciński.
  • Arminia Bielefeld – Bramfelder SV 2:0 (1:0)
    Bramkę na 2:0 w 90 minucie strzeliła Karolina Bochra, która na boisko weszła w 88 minucie. W zespole gospodyń zagrała jeszcze Symela Ciesielska, przebywając na boisku 72 minuty.
  • BV Cloppenburg – FVS Gütersloh 4:0 (3:0)
    Bramkę na 4:0 w 79 minucie dla Clopenburga strzeliła Agnieszka Winczo, która zagrała 90 minut. W zespole gospodyń zagrał jeszcze 90 minut Dominka Wylężek.
  • Henstedt-Ulzburg – VfL Wolfsburg II 2:5 (1:1)
    W meczu tym hatrrickiem popisała się Agata Tarczyńska, która strzeliła 3 bramki w 60, 71 i 86 minucie. Agata w tym meczu zagrała 87 minut.

DIVISION 1

18/03/17

• Olympique Marseille – PSG 2:0 (0:0)
    Katarzyna Kiedrzynek zagrała w zespole gości 90 minut i puściła 2 bramki (była to 4 i 5 bramka puszczona w tym sezonie w 14 meczach ligowych)