13.04.2017 r., I liga, grupa północna
Stilon Gorzów Wielkopolski – Polonia Poznań 0:1 (0:0)

bramka: 0-1 Ada Sikora 46

Skład Polonia: Dewicka – Filipiak (Liczbińska 63′), Czudzińska, Nowak M., Grześkowiak – Kościelna, Jacewicz, Marczak (Żak 82′), Zając, Sikora – Tyl (Jędraszyk 63′)

Mecz oczami zawodniczki Polonii Poznań:W Gorzowie chyba każdemu zespołowi gra się ciężko. Bardzo dobre boisko, na którym piłkarki z Gorzowa czują się bardzo dobrze. Od początku to Stilon ruszył na nasza połowę, jednak akcje ich kończyły się na 20/25 metrze. My także szukałyśmy swoich szans, lewym, prawym skrzydłem i środkiem boiska. Ciągle czegoś brakowało. W szatni po pierwszej połowie nastąpiła pełna mobilizacja, bo nie wyobrażałyśmy sobie by wyjechać z Gorzowa bez pełnej puli. Tak jak powiedziałyśmy tak też się stało. Tuż po gwizdku po pięknej akcji bramkę zdobyła Ada Sikora i to my prowadziłyśmy w tym spotkaniu. Dalej z pełną determinacją szukałyśmy kolejnego gola. Ala Zając, Klaudia Jędraszyk czy Paula Żak były bardzo blisko. Ostatnie minuty należały do Stilony, bo bardzo chciały zdobyć chociaż jeden punkt. Jednak  to my pozostałyśmy skuteczne w defensywie do ostatniego gwizdka. Cieszymy się bardzo z kolejnych 3 punktów, bo umacniamy się na pozycji lidera. Drużynie z Gorzowa życzymy powodzenia w dalszych meczach w walce o ligowy byt”.

Wypowiedzi zawodniczek po meczu:

Dominika Dewicka: „Poznańska Polonia nadal liderem i nadal niepokonana ! Jadąc do Gorzowa wiedziałyśmy, ze to nie będzie łatwe spotkanie, mimo iż dziewczyny z tamtejszej drużyny plasują sie na ostatnim miejscu w tabeli. Same doskonale wiemy jak to jest być na spadku i ile trzeba włożyć wysiłku w to, aby wałczyć o każdy centymetr boiska i ligowe punkty. Tak tez było w przypadku Gorzowianek. Wałczyły ile miały sil, próbowały ile mogły, ale to my wykorzystałyśmy swoje sytuacje i chwile po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę  piłkę do siatki skierowała Ada Sikora i prowadziłyśmy 1:0 ! Wynik do końca sie nie zmienił mimo szans, które miały obie drużyny. Cały zespół Polonii pracował  na ten sukces i duże brawa dla niego. Jestem dumna ze swoich koleżanek z drużyny i wiem, ze zostawiły ogrom zdrowia na boisku i włożyły w to cale swoje serducho.
Każdej z osobna jaki wszystkim sympatykom naszej drużyny przesyłam serdeczne życzenia na nadchodzące święta. Wszystkiego dobrego! Poloniaaa! Hej!”