07.09.2016 r., Puchar Polski (ZPN Wielkopolska)
Polonia Środa Wielkopolska (II liga) – Polonia Poznań (I liga) 1:2 (1:1)
0:1 Zuzanna Sawicka 18′, 1:1 Roksana Wojtecka 34′, 1:2 Anna Jacewicz 71′

skład Polonia Środa  – Adrianna Raś (80′ Agnieszka Golczak), Daria Sroczyńska (45′ Monika Purgał), Agata Polowczyk, Dominika Hyża, Monika Forszpaniak, Agnieszka Muszyńska (18′ Natalia Nawrocka – 72′ Aurelia Zamkotowicz), Kamila Wiśniewska (46′ Angelika Miłoszyk), Agata Ratajczak, Kinga Waszak (74′ Sandra Cichoń), Roksana Wojtecka (46′ Anna Nowacka), Agnieszka Nowakowska
Trener Marek Gierałka

skład Polonia Poznań – Emilia Krajewska, Renata Nowak (70′ Karolina Grześkowiak), Monika Nowak, Laura Czudzińska, Zuanna Filipiak (70′ Paulina Liczbińska) , Anna Jacewicz, Dorota Czech, Zuzanna Sawicka (73′ Agnieszka Szafran), Marta Kosiorek, Sandra Beszterda (60′ Patrycja Kościelna), Ola Tyl
Trener Łukasz Nowak

Mecz od samego początku układał się pod dyktando Poznanianek  i już po ponad kwadransie gry, po akcji Doroty Czech, padła pierwsza bramka dla drużyny gości.  Strzelczynią bramki była młodziutka Zuzia Sawicka. Swoich sił wielokrotnie próbowała Marta Kosiorek, niestety tego dnia piłka piłka po jej strzałach nie chciała wpaść do bramki. Pod koniec połowy, w 35 minucie po rzucie wolnym Roksany Wojteckiej padła bramka wyrównująca dla gospodyń. Na drugą połowę zawodniczki z Poznania wyszły jeszcze bardziej skoncentrowane i zmobilizowane. Z każdą minutą uzyskiwały coraz większą przewagę na boisku – wiele strzałów z bliska, z dystansu, akcje po rzutach rożnych i wolnych. Po jednym z nich wykonanym przez Olę Tyl, piłka odbiła się od poprzeczki i w odpowiednim miejscu i czasie znalazła się Ania Jacewicz, która strzeliła bramkę na 2:1. W końcówce spotkania było gorąco pod bramką Polonii Poznań, ale udało się im utrzymać korzystny wynik do końca.
Cieszy fakt, że po urazie kolana na boisko wróciła Agnieszka Szafran (Polonia Poznań).

 

Wypowiedzi zawodniczek po zakończonym meczu:

Dorota Czech (Polonia Poznań): „Wygrana cieszy aczkolwiek jest wiele rzeczy do poprawy. Mimo tego że Trener dał szanse pokazać się kilku dziewczyna z „ławki” to przeważałyśmy. Niestety nie wykorzystałyśmy wielu sytuacji co pokazuje że jeszcze sporo pracy przed nami. A stać nas na wiele więcej. okazję na udowodnienie tego będziemy miały już w najbliższą niedziele przy ul. Harcerskiej o g.12.00. Serdecznie Zapraszamy!”

Karolina Grześkowiak (Polonia Poznań): „Na samym początku życzę wszystkim kobiecym drużyną możliwości grania na takiej murawie jaka jest w Środzie Wlkp. Dzisiaj tak naprawdę można było zrobić na boisku wszystko z piłką, ale wydaje mi się, że pogoda dla nas znowu nie była sprzyjająca! Oczywiście wygrany mecz bardzo cieszy! Ale moim zdaniem jako zespół musimy dać z siebie jeszcze więcej, żeby myśleć w przyszłości o mierzeniu się z najlepszymi! Dużo pracy przed nami, ale wierzę, że będzie dobrze!”

Emilia Krajewska (Polonia Poznań): „Mecz nie należał do najłatwiejszych, natomiast dałyśmy rade. Większość akcji prowadziłyśmy na połowie przeciwniczek, mimo to nie wykorzystałyśmy większości sytuacji bramkowych. Znam to boisko jak własną kieszeń, a jak widać zdarzają się błędy i tracimy bramkę. Trzeba tez pochwalić Roksanę Wojtecka za świetny strzał techniczny który mnie zmylił. Dziewczyny zrobiło dobrą robotę za to trzeba je pochwalić a każdy wygrany mecz bardzo cieszy!”

Autor relacji: Alicja Zając, Autor foto: Irek Pindral