Za nami pierwsza kolejka 2 Bundesligi. Na boiskach mogliśmy zobaczyć 9 Polek. Nasze zawodniczki grały ze zmiennym szczęściem. Bohaterką swojego zespołu była Agnieszka Winczo, która strzeliła zwycięską bramkę dla BV Cloppenburg, Na uwagę zasługuje fakt, iż Agnieszka dostał w minionym tygodniu od nowego selekcjonera Miłosza Stępińskiego powołanie na mecz Polska – Mołdawia.
Inne reprezentantki kraju nie mogą mieć dobrego humoru Hanna Konsek i Patrycja Pożerska przegrały swój mecz ligowy, aż 1:5.

Mecze Polek:

• Turbine Potsdam II – Herforder SV 2:2 – Oliwia Woś (reprezentantka Polski U19) weszła na boisko w 69 minucie i pomogła swoim koleżankom w wywalczenia jednego punktu w trudnym wyjazdowym meczu w rezerwami Turbine Poczdam,
  • Werder Bremen – Arminia Bielefeld 4:1 – Kamila Kmiecik 90′ , Symela Ciesielska 82′, niestety zespół Polek przegrywa mecze na inaugurację sezonu,choć prowadził w tym spotkaniu 1:0,
  • Meppen – BV Cloppenburg 0:1 – zwycięską bramkę 68 minucie strzeliła Agnieszka Winczo. W meczu tym wystąpiły dwie Polki Agnieszka Winczo 90′, Marta Stobba 20′, Dominika Wylężek (rezerwa),
  • Hohen Neuendorf – Henstedt-Ulzburg 1:5 – Honorową bramkę dla gospodyń strzeliła w 72 minucie Evellyn Nicinski. W zespole gospodyń wystąpiły Hanna Konsek, Patrycja Pozerska, Evellyn Nicinski i Katarzyna Jankowska wszystkie zagrały 90 minut.