Zakończyły się Europejskie Igrzyska Studenckie w Coimbrze w futsalu kobiet. Impreza bardzo udana dla polskich studentek !!! Polskie zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując na koniec EUG trzecie i czwarte miejsce. W meczu o brąz wygrały akademiczki z Krakowa pokonując Wałbrzyszanki 5:2. Po raz kolejny polskie zespoły pokazały, iż zaliczają się do europejskiej czołówki futsalu kobiet, przynajmniej w wydaniu akademickim. Na pochwały zasługuje forma strzelecka Małgorzaty Mesjasz (AZS PWSZ Wałbrzych), która trafiła do bramki rywalek 12 razy !!!

Bilans polskich zespołów:

AZS UJ Kraków – 6 meczów, 3-1-2, bramki 28 – 10

  • University of Alicante 0:2
  • University of Rouen 9:0 (Justyna Maziarz x2, Natalia Sitarz x2, Anna Zapała, Ewelina Bolko, Karolina Dul, Aleksandra Nieciąg, Kinga Wilk)
  • Norwegian School of Economics 11:1 (Justyna Maziarz x3, Małgorzata Bartosiewicz x2, Natalia Sitarz x2, Ewelina Bolko, Klaudia Kubaszek, Aleksandra Nieciąg, Katarzyna Ładocha)
  • University of Evora 1:1, karne 4-3 (Ewelina Bolko)
  • Moscow Polytechnical University 2:4 (Małgorzata Bartosiewicz, Karolina Dul)
  • AZS PWSZ Wałbrzych 5:2 (Karolina Dul x2, Aleksandra Nieciąg x2, Natalia Sitarz)

AZS PWSZ Wałbrzych – 6 meczów, 3-0-3, bramki 29 – 25

  • Technion – Israel Institute of Technology 13:1 (Małgorzata Mesjasz x4, Anna Rędzia x3, Monika Kędzierska, Dominika Dereń, Julita Głąb, Marcjanna Zawadzka, Jagoda Szewczuk, Katarzyna Rozmus)
  • Moscow Polytechnical University 1:10
  • University of Bern 8:0 (Małgorzata Mesjasz x3, Anna Rędzia x3, Monika Kędzierska, Julita Głąb)
  • University of Coimbra 3:2 (Małgorzata Mesjasz x2, Dominika Dereń)
  • University of Alicante 2:7 (Małgorzata Mesjasz, Anna Rędzia)
  • AZS UJ Kraków 2:5 (Małgorzata Mesjasz x2)

Wyniki European Universities Games 2018

Grupa A

  • Norwegian School of Economics – University of Wurzburg 3:8
  • University of Coimbra – Norwegian School of Economics 7:1
  • University of Wurzburg – University of Coimbra 4:4, karne 4-5

Tabela:

  1. University of Coimbra 2 5 16 – 9
  2. University of Wurzburg 2 4 16 – 12
  3. Norwegian School of Economics 2 0 4 – 15

Grupa B

  • University of Alicante – AZS UJ Kraków 2:0
  • University of Rouen – University of Alicante 0:2
  • AZS UJ Kraków – University of Rouen 9:0

Tabela:

  1. University of Alicante 2 6 4-0
  2. AZS UJ Kraków 2 3 9-2
  3. University of Rouen 2 0 0-11

Grupa C

  • University of Evora – University of Bern 7:1
  • University of Munster – University of Evora 0:5
  • University of Bern – University of Munster 2:3

Tabela:

  1. University of Evora 2 6 12-1
  2. University of Munster 2 3 3-7
  3. University of Bern 2 0 3-10

Grupa D

  • AZS PWSZ Wałbrzych – Technion – Israel Institute of Technology 13:1
  • Technion – Israel Institute of Technology – Moscow Polytechnical University 1:6
  • Moscow Polytechnical University – AZS PWSZ Wałbrzych 10:1

Tabela:

  1. Moscow Polytechnical University 2 6 16-2
  2. AZS PWSZ Wałbrzych 2 3-14
  3. Technion – Israel Institute of Technology 2 0 2-19

Baraże o grę w 1/4 finału

  • University of Bern – AZS PWSZ Wałbrzych 0:8
  • Norwegian School of Economics – AZS UJ Kraków 1:11
  • University of Rouen – University of Wurzburg 7:1
  • Technion – Israel Institute of Technology – University of Munster 0:5

1/4 finału

  • University of Coimbra – AZS PWSZ Wałbrzych 2:3
  • Moscow Polytechnical University – University of Rouen 2:0
  • University of Alicante – University of Munster 4:0
  • University of Evora – AZS UJ Kraków 4:5

1/2 finału

  • AZS UJ Kraków – Moscow Polytechnical University 2:4
  • AZS PWSZ Wałbrzych – University of Alicante 2:7

Mecz o 3 miejsce

  • AZS PWSZ Wałbrzych – AZS UJ Kraków 2:5

Finał

  • University of Alicante – Moscow Polytechnical University 2:2, karne 5-4