15.01.2017 r., Brodnica, Ekstraliga futsalu
KU AZS Uniwersytet Warszawski – AZS UAM Poznań 1:3 (0:1)
Bramki: Zuzanna Nikisz 23′(k) – Aleksandra Tyl 20′, Laura Czudzińska 22′(k), Alicja Zając 38′

skład AZS UW Warszawa: Zuzanna Nikisz, Anna Grabowska – Marlena Smolińska, Marta Walczak, Urszula Sieńko, Kornelia Bińczyk, Maria Wyrzykowska,  Agnieszka Rybicka, Katarzyna Włodarczyk, Aleksandra Orzechowska, Aleksandra Mielniczuk,  Julia Przybyłkowicz, Katarzyna Orlińska

skład AZS UAM Poznań: Emilia Krajewska, Dominika Dewicka – Monika Marczak, Alicja Zając, Laura Czudzińska, Ada Sikora, Dominika Latuszek, Katarzyna Tarnowska, Żaneta Pawlik, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Anna Machowiecka, Renata Nowak, Aleksandra Tyl

Byliśmy świadkami bardzo wyrównanego meczu. Zawodniczki z Warszawy opromienione zdobyciem Mistrzostwa Polski w kategorii U18 zmobilizowały się na mecz z aktualnymi Mistrzyniami Polski seniorek z Poznania. Zawodniczki AZS UAM starały się zdominować rywalki, ale te nie zamierzały sprzedać tanio skóry. Walka była bardzo zacięta, czego dowodem są dwa rzuty karne wynikające nie tyle z brutalnej gry co z jej zaciętości. Po pierwszych 20 minutach prowadziły 1:0 Poznanianki strzelając bramkę na kilkanaście sekund przed przerwą. Zaraz po przerwie z rzutu karnego padła bramka na 2:0 dla AZS UAM. Kiedy wszyscy obserwatorzy spotkania liczyli na kolejne bramki dla gości, w 23 minucie za faul bramkarki z Poznania na przeciwniczce sędzia podyktował karnego dla Warszawianek. Skuteczna egzekutorką była bramkarka gospodyń Zuzanna Nikisz. Stracona bramka wprowadziła dużą nerwowość w szeregach gości. W 26 minucie w sytuacji 100% nie wykorzystała zawodniczka AZS UW. Do końca spotkania trwała zacięta walka na boisku.
W samem końcówce Poznanianki pokazały że są bardziej doświadczone i strzeliły bramkę na 3:1. Bramkę strzeliła jak zwykle niezawodna Alicja Zając.