Pogoń Zduńska Wola wygrywa z Gosirkami [zdjęcia]

142

W niedzielę 12 maja na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Wojciech Stasiak) rozegrała mecz XVII kolejki 2 ligi kobiet z zespołem KS GOSiRKI Piaseczno. Drużyna Pogoni odniosła przekonywujące zwycięstwo będąc w przekroju całego meczu zespołem zdecydowanie lepszym od rywalek.

POGOŃ Zduńska Wola – GOSiRKI Piseczno   4:1 (3:0)

Bramki : Martyna Kowalska (35,67′) Paulina Koryń (24′) Martyna Szymczak (32′) dla Pogoni – Anna Kuczyńska (55′) dla Gosirek

Skład Pogoni : Joanna Świniarska – Weronika Sobczak, Julia Szymczak (76′ Aleksandra Konieczna), Olga Kopeć (60′ Weronika Tosik), Beata Rogowska – Julita Augustyniak, Paulina Koryń, Martyna Kowalska, Patrycja Okoń – Julita Torzewska, Martyna Szymczak.
Trener Wojciech Stasiak, kierownik drużyny Grzegorz Kubiak

Sędziwie : Dominik Sztraube, Jarosław Kurzawa, Arkadiusz Wasilewski

Żółte kartki :Julita Torzewska(Pogoń) Karolina Sobala(Piaseczno)

 

Od początku meczu przewagę osiągnęły „Pogonistki”. W 4 minucie groźnie obok słupka bramki gości uderzyła Julita Torzewska. Dwie minuty później Julita Augustyniak wbiega z piłką w pole karne drużyny z Piaseczna i strzela prawą nogą obok słupka. Pierwszą bramkę dla Pogoni zdobywa w 24 minucie Paulina Koryń, która precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę z ostrego kąta pokonuje bramkarkę gości. Zespół gospodarzy nie zwalniał tempa i w 32 minucie piłkę na 15 metrze otrzymuje Martyna Szymczak i strzałem prawą nogą zdobywa drugą bramkę dla swojego zespołu. Drużyna gości w pierwszej połowie tylko raz zagroziła gospodyniom po strzale z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Joannę Świniarską.

W 35 minucie kolejną bramkę dla Pogoni zdobywa Martyna Kowalska oddając techniczny strzał z przed pola karnego gości.

W drugiej połowie zespół gości w 55 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu pod bramką gospodarzy zdobył bramkę za sprawą Anny Kuczyńskiej. Jednak ostatni cios w tym spotkaniu zadała Martyna Kowalska zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu po indywidualnej akcji i mocnym strzale po którym piłka odbiła się od słupka bramki gości i wpadła do siatki.

Następny mecz drużyna Pogoni rozegra na wyjeździe w sobotę 18 maja o godzinie 14:00 z zespołem AZS KU Uniwersytet Warszawa.

Relacja Krzysztof Kochelak/Pogoń Zduńska Wola