13.06.2017 r., III liga grupa łódzka
Pogoń Zduńska Wola – Róża Kutno 5:1 (1:1)
bramki: 1:0 – Justyna Kubik 28′, 1:1 – Klaudia Maciejewska 30′, 2:1 – Martyna Szymczak 42′, 3:1 – Julita Augustyniak 53′, 4:1 – Martyna Szymczak 63′, 5:1 – Paulina Koryń 80’+3

Sędziowie: Przemysław Holewski ( główny) i Daniel Buś, Dariusz Janiak (asystenci)

skład Pogoń Zduńska Wola: Joanna Świniarska – Julia Szymczak, Ewelina Niciak (50′ Zuzanna Naumowicz), Michalina Sutowicz- Paulina Koryń, Paulina Licha (41′ Patrycja Okoń), Justyna Kapuściak (50′ Julita Augustyniak), Weronika Góra, Klaudia Łoboda (70′ Olga Kopeć) – Martyna Szymczak, Justyna Kubik (60′ Natalia Gierczak)
Trener drużyny: Krzysztof KochelakKierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

skład Różna: Natalia Nowacka – Aleksandra Karczewska, Klaudia Ignaczak, Natalia Otto, Wiktoria Harażka, Weronika Paczkowska, Justyna Matusiak, Paulina Matusiak, Natalia Kuśmider, Dagmara Haczyk, Klaudia Maciejewska
Na zmiany wchodziły: Oliwia Buchner, Natalia Hauhnnisyan, Patrycja Łazikowska, Klaudia Byczkowska
Trener drużyny: Tomasz Kaba

 

W czwartkowe popołudnie na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna lidera tabeli 3 ligi łódzkiej kobiet rozegrała mecz awansem z zajmującą 5 lokatę w tabeli drużyną Róży Kutno. Do przerwy oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Pierwszą okazję na strzelenie bramki dla Pogoni miała po podaniu od Klaudii Łobody, Justyna Kapuściak, która w 24 minucie mocnym strzałem z 12 metrów prawą nogą trafiła w słupek bramki gości.
Cztery minuty później po dokładnym podaniu Martyny Szymczak w sytuacji sam na sam z bramkarką Róży znalazła się Justyna Kubik i precyzyjnym strzałem prawą nogą zdobyła pierwszą bramkę dla zespołu Pogoni. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla gospodyń to kwestia czasu, dwie minuty później po błędach w defensywie Pogoni wyrównującą bramkę dla gości zdobyła Klaudia Maciejewska. Jeszcze do przerwy doskonałą sytuację na strzelenie drugiej bramki dla zespołu Pogoni miała Martyna Szymczak, ale jej strzał prawą nogą z 13 metrów minął lewy słupek bramki gości. Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał i już w 42 minucie po prostopadłym podaniu Klaudii Łobody sama przed bramkarką Róży Natalią Nowacką znalazła się Martyna Szymczak i precyzyjnym strzałem wyprowadziła drużynę Pogoni na prowadzenie. W 53 minucie w zamieszaniu pod bramką gości najszybciej do piłki doskakuje Julita Augustyniak i strzałem z bliska podwyższa wynik meczu na 3:1. W 63 minucie ponownie po podaniu Klaudii Łobody w sytuacji sam na sam z Natalią Nowacką znajduje się Martyna Szymczak i po raz drugi w tym meczu zdobywa bramkę dla gospodyń. W końcówce meczu doskonałej sytuacji na strzelenie drugiej bramki dla gości miała jedna z zawodniczek Róży, ale wyśmienitą interwencją popisała się bramkarka Pogoni Joanna Świniarska. W doliczonym czasie gry wynik ustala strzałem z dystansu z około 20 metrów Paulina Koryń.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa świąteczna, a w następnej kolejce przeciwnikiem zespołu Pogoni będzie lokalny rywal drużyna MKS-u Zduńska Wola. Ten mecz odbędzie się w sobotę 22 kwietnia o godzinie 11:00 na stadionie PMOS-u przy ulicy Dolnej w Zduńskiej Woli.

Fotki z meczu:

 

 

Relacja i foto: Krzysztof Kochelak