„Sezon 2016/17 w pierwszej lidze za nami. Zawodniczki Polonii wyrównały historyczny wyczyn z sezonu 2014/15. Z dorobkiem 31 punktów, bilansem bramkowym 22-14, 9 zwycięstwami, 4 remisami i 5 porażkami Polonia zajęła 4 miejsce w ligowej tabeli.
Do zwycięscy Medyka II Konin zabrakło tylko albo aż 9 punktów. Polonia rywalizowała także w Pucharze Polski, gdzie na szczeblu okręgowym zajęła 2 miejsce.
Jak to wyglądało w liczbach. We wszystkich meczach zagrało 28 (!) zawodniczek, z czego 5 tylko w rundzie jesiennej (Alicja Busza, Angelika Lewicka, Wiktoria Dembińska, Dorota Czech, Marta Kosiorek) i 4 (Ania Machowiecka, Klaudia Jędraszyk, Marta Zielińska, Paula Żak) na wiosnę. Najwięcej minut na boisku zaliczyła tegoroczna maturzystka, Laura Czudzińska, występując we wszystkich (!) 20 meczach (18 ligowych + 2 PP) w pełnym wymiarze czasowym. Na boisku spędziła 1800 minut + doliczony czas gry. Również 20 spotkań rozegrały Paulina Liczbińska i Ola Tyl, jednak nie wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym.
Najlepszą strzelczynią została Alicja Zając z dorobkiem 5 bramek, ale aż 9 piłkarek wpisało się na listę strzelczyń (Ola Tyl 4 bramki, Ala Busza, Zuza Sawicka, Ada Sikora po 3, Monika Nowak 2 i Paulina Liczbińska, Ania Jacewicz, Monika Marczak, Dorota Czech 1).
Żółtymi kartkami najczęściej karane były Renata Nowak 4 napomnienia (3 w lidze i 1 w PP) i … bramkarka Dominika Dewicka (3). Łącznie 12 zawodniczek obejrzało 19 żółtych kartek ( 17 w lidze i 2 w PP) i 0 czerwonych.
Z opaską kapitana zagrało 5 zawodniczek (Alicja Zając, Monika Marczak, Monika Nowak, Renata Nowak, Alicja Busza). W autobusie zawodniczki przejechały 4 200 km, najdalszy wyjazd miały do Olsztyna 343 km”.

Od redakcji:
Polonia Poznań była naprawdę bardzo blisko awansu do ekstraligi. Misternie realizowany plan awansu załamał się w Warszawie, gdzie Polonia przegrała 0:3 z MUKS Pragą Warszawa. Na ten mecz poznanianki pojechał osłabione, gdyż 3 podstawowe zawodniczki w tym samym terminie grały w reprezentacji Polski futsalu z Ukrainą. Trzeba zadać pytania. Dlaczego PZPN nie przełożył meczu ligowego Polonii ? Dlaczego działacze z Poznania dopuścili do takiej sytuacji ?
Następne mecze przyniosły kolejne porażki i przewaga nad rywalkami roztopiła się w mgnieniu oka. W ostatnich 6 meczach ligowych Polonia przegrał 5 z nich !!! Dodajmy, że we wcześniejszych 12 spotkaniach Polonia nie przegrała meczu ligowego i miała przewagę nad drugim zespołem wynoszącą 3 punkty.