W szóstej kolejce zgodnie z oczekiwania wygrywali faworyci. Medyk Konin wysoko 5:2 pokonał AZS UJ, prowadząc po 16 minutach meczu 3:0. Czarni Sosnowiec na wyjeździe bez problemów wygrał 5:0 z AZS Wrocław. AZS PWSZ Wałbrzych zwycięską bramkę z AZS PWS Białą Podlaska strzelił w 81 minucie i wygra 2:1. W Łodzi miejscowy UKS SMS musiał uznać wyższość GKS Katowice. GKS wygrał 1:0 po bramce Marleny Hajduk. W meczu na dole tabeli Polonia Poznań z wyjazdowym meczu z Olimpią była blisko pierwszego punktu w ekstralidze. Olimpia zwycięską bramkę strzeliła w 90 minucie meczu i wygrała 3:2. W ostatnim niedzielnym meczu kolejki Mistrz Polski Górnik Łęczna rozgromił 8:0 Mitech Żywiec.

Ekstraliga kobiet 2018/2019

Kolejka 6 – 15-16 września

AZS PWSZ Wałbrzych – AZS PSW Biała Podlaska 2:1 (0:0)
bramki: Klaudia Miłek 69’, Katarzyna Rozmus 81’ – Klaudia Lefeld 57’

AZS Wrocław – Czarni Sosnowiec 0:5 (0:2)
bramki: Patricia Fischerova 18’, Dżesika Jaszek 38’, Marta Cichosz 50’, Patricia Hmirova 75’, 79’

Olimpia Szczecin – Polonia Poznań 3:2 (2:0)
bramki: Olga Sirant 21’, Amelia Bińkowska 45+2’, Natalia Hryb 90’ – Paulina Bączek 47’, Zuzanna Sawicka 53’

Medyk Konin – AZS UJ Kraków 5:2 (4:0)
bramki: Nikol Kaletka 9’, 12’, 43’, Natalia Chudzik 16’, Dominika Kopińska 47’ – Karolina Dul 68’, Natalia Sitarz 88’

UKS SMS Łódź – GKS Katowice 0:1 (0:0)
bramka: Marlena Hajduk 49’

Górnik Łęczna – Mitech Żywiec 8:0 (6:0)
bramki: Ewelina Kamczyk 24’, 34’, 40’, 46’ Ana Jelencić 31’, Sylwia Matysik 38’, Emila Zdunek 43’, Wiktoria Marszewska 83’