Za nami 5 kolejka MLJM U16 rozegrano 10 meczów w których strzelono 75 bramek, co dało średnią na mecz 7,50 bramki.

Grupa A
Medyk I wygrał na wyjeździe Olimpię Szczecin 5:1 pozbawiając ją złudzeń co do kwestii awansu do 1/4 finałów. W drugim meczu w grupie rezerwy Medyka przegrały ze Stilonem Gorzów 1:2.

Po 5 kolejkach szanse na awans nadal mają Medyk, Sztorm i Orzeł Wałcz.

Grupa B
MUKS Praga rozgromił GOSIRKI Piaseczno 12:0 zapewniając sobie awans do fazy pucharowej. W drugim meczu dość niespodziewanie KKP Bydgoszcz wygrał 1:0 ze Stomilem Olsztyn.

Już dziś wiemy, że z grupy wyszły MUKS Praga i Sportowa Czwórka Radom.

Grupa C
Lider grupy UKS SMS Łódź rozgromił 14:0 Pogoń Prudnik i praktycznie zapewnił sobie awans do kolejnej rundy. Walczące zespoły o drugie miejsce zgodnie wygrały swoje spotkania. Bielawianka 10:0 z SWD Wodzisław, AZS Wrocław 9:2 z Rolnikiem B.Głogówek i ROW Rybnik 7:1 z MUKS Tomaszów Maz.

Po 5 kolejkach pierwsze miejsce jest zagwarantowane dla UKS SMS Łódź, ale o drugie nadal walczą Bielawianka, AZS Wrocław i ROW Rybnik.

Grupa D
W meczu kolejki Bronowianka przegrała z Górnikiem Łęczna 1:3 i ostatecznie straciła szanse na awans. W drugim meczu w grupie DAP Dębica przegrał po zaciętym meczu z AZS Biała Podlaska 2:3.

Po 5 kolejkach praktycznie awans wywalczyły Resovia i Górnik. Już tylko matematyczne szanse na awans mają jeszcze AZS Biała Podlaska , UKS 3 Staszówka Jelna i KSP Kielce.