W ostatni weekend rozegrano 3 kolejkę MLJM U16. Na wstępnie warto wspomnieć o wycofaniu z rozgrywek zespołu Kotwicy Kórnik. Po dwóch meczach oddanych walkowerem zarząd klubu podjął decyzję o zakończeniu przygody z MLJM. Szkoda. Walkowery zostały anulowana, a w następnych kolejkach zespoły mają wolny termin.
Pozostałe drużyny przystąpiły do rywalizacji walcząc o awans do 1/4 finału. W 11 meczach strzelono 66 bramek, co dało średnią 6,00 bramki na jeden mecz.

Grupa A
Szanse na awans w tej grupie mają nadal 4 zespoły: Medyk, Olimpia, Sztorm i Orzeł. W najciekawszym spotkaniu w grupie Medyk Konin pokonał 5:1 Orzeł Wałcz. W pozostałych spotkaniach nie było niespodzianek.

Grupa B
Po 3 kolejkach nadal w grze o awans są 4 zespoły: MUKS Praga, Sportowa Czwórka, GOSiRKi i Stomil Olsztyn. W 3 kolejce rozegrano 1 mecz w którym KKP Bydgoszcz został rozgromiony przez zespół z Radomia 0:10. Przypomnijmy, iż MUKS Praga w meczu rozegranym awansem wysoko pokonał Włókniarz Białystok 9:0.

Grupa C
W tej grupie szanse na awans mają: UKS SMS, AZS Wrocław i Bielawianka.
W najciekawszym meczu kolejki Rolnik przegrał z SWD Wodzisław Śląski 3:5. Oba zespoły mając 1 zwycięstwo i 2 porażki nie mają już raczej szans na awans do najlepszej ósemki. W ostatniej kolejce UKS SMS Łódź pozbawił złudzeń dziewczyny z Rybnika wygrywając 11:0. W pozostałych meczach wysoko wygrały faworytki konfrontacji.

Grupa D
3 kolejka obfitowała w ciekawe spotkania. Lider grupy Staszówka przegrała w meczu na szczycie z Górnikiem 0:2. Bronowianka wygrała mecz ostatniej szansy 4:0 z DAP Dębica i nadal liczy się w walce o awans do pierwszej ósemki. Biała Podlaska wygrywając 2:1 z Włoszczową odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Ważne 3 punkty zdobyła Resovia pokonując 2:0 KSP Kielce. W tej grupie nadal szanse na wyjście z grupy mają zespoły z miejsc 1-6.

Teraz rozgrywki zostaną przerwana do 13 kwietnia.

Komplet wyników 3 kolejki MLJM U16 znajdziecie na naszej stronie w zakładce MLJM U16.