Podsumowanie 2 kolejki eliminacji UEFA Women’s Champions League.

Druga kolejka eliminacji Ligi Mistrzów wykrystalizowała grupę zespołów, która w trzeciej kolejce będzie walczyć o awans do kolejnej fazy rozgrywek. Takich zespołów jest 24, a wśród nich GKS Górnik Łęczna, któremu do awansu brakuje już tylko 1 punktu. Pamiętajmy, iż do 1/16 awansują zwycięzcy poszczególnych grup oraz dwa zespoły z drugich miejsc w grupie z najlepszym bilansem punktów i bramek.
Wartym odnotowania jest dobra skuteczność zawodniczek. W 20 meczach drugiej kolejki piłkarki strzeliły 85 bramek, co dało  średnio 4,25 bramki na 1 mecz.

Wyniki 2 kolejki eliminacji UEFA Women’s Champions League:

Grupa 1

  • AFC Ajax Amsterdam – Linfield Ladies FC 2:0
  • Wexford Youths Womens AFC – Thór/KA 0:3

Tabela

  1. AFC Ajax Amsterdam 2 6 6-1
  2. Thór/KA 2 6 5-0
  3. Linfield Ladies FC 2 0 0-4
  4. Wexford Youths Womens AFC 2 0 1-7

Grupa 2

  • ZFK Mińsk – ŠK Slovan Bratysława 1:0
  • ŽNK Olimpija Ljubljana – Somatio Barcelona FA 0:6

Tabela

  1. Somatio Barcelona FA 2 6 8-0
  2. ZFK Mińsk 2 6 7-0
  3. ŠK Slovan Bratysława 2 0 0-3
  4. ŽNK Olimpija Ljubljana 2 0 0-12

Grupa 3

  • Glasgow City LFC – Martwe Kutaisi 7:0
  • RSC Anderlecht Féminin – GKS Górnik Łęczna 0:1

Tabela

  1. GKS Górnik Łęczna 2 6 13-0
  2. RSC Anderlecht Féminin 2 3 2-2
  3. Glasgow City LFC 2 3 8-2
  4. Martwe Kutaisi 2 0-19

Grupa 4

  • SK Slavia Praga – KFF Mitrovica 4:0
  • Ataşehir Belediyespor Kulübü – MTK Hungária FC 2:2

Tabela

  1. SK Slavia Praga 2 6 11-2
  2. MTK Hungária FC 2 4 8-3
  3. Ataşehir Belediyespor Kulübü 2 1 4-9
  4. KFF Mitrovica 2 0 1-10

Grupa 5

  • FC Qiryat Gat – FC Basel 1893 Frauen 0:3
  • ŽFK Spartak Subotica – FK Breznica Pljevlja 4:0

Tabela

  1. FC Basel 1893 Frauen 2 6 7-0
  2. ŽFK Spartak Subotica 2 6 5-0
  3. FC Qiryat Gat 2 0 0-4
  4. FK Breznica Pljevlja 2 0 0-8

Grupa 6

  • CFF Olimpia Cluj-Napoca – Birkirkara FC 6:1
  • Cardiff Metropolitan Ladies FC – WFC Charków 2:5

Tabela

  1. WFC Charków 2 6 13-2
  2. CFF Olimpia Cluj-Napoca 2 6 9-3
  3. Cardiff Metropolitan Ladies FC 2 0 4-8
  4. Birkirkara FC 2 0 1-14

Grupa 7

  • Akadimia Elpides Karditsas – USC Landhaus 3:1
  • WFC BIIK-Kazygurt – Rīgas FS 5:0

Tabela

  1. WFC BIIK-Kazygurt 2 6 7-1
  2. Akadimia Elpides Karditsas 2 3 4-3
  3. USC Landhaus 2 3 3-4
  4. Rīgas FS 2 0 1-7

Grupa 8

  • KS Vllaznia – Pärnu JK 3:1
  • SFK 2000 Sarajevo – SS Anenii Noi 5:0

Tabela

  1. SFK 2000 Sarajevo 2 6 10-0
  2. KS Vllaznia 2 3 3-6
  3. Pärnu JK 2 3 3-3
  4. SS Anenii Noi 2 0 0-7

Grupa 9

  • FC Honka Espoo – NSA Sofia 5:0
  • Gintra Universitetas Szawle – EBS/Skála 7:0

Tabela

  1. Gintra Universitetas Szawle 2 4 8-1
  2. FC Honka Espoo 2 4 6-1
  3. NSA Sofia 2 3 3-5
  4. EBS/Skála 2 0 0-10

Grupa 10

  • Avaldsnes IL – ŽFK Dragon 2014 Skopje 3:0
  • Sporting Clube de Portugal – ŽNK Osijek 3:0

Tabela

  1. Avaldsnes IL 2 6 6-2
  2. Sporting Clube de Portugal 2 3 5-3
  3. ŽNK Osijek 2 3 13-3
  4. ŽFK Dragon 2014 Skopje 2 0 0-16

 

Autor foto: CFF Olimpia Cluj-Napoca