Mistrzynie Polski, który w 13 kolejkach zebrały komplet zwycięstw tym razem tylko zremisowały 2:2 z Olimpią Szczecin. Zawodniczki Olimpii pokazały wielkie serce i w pełni zasłużenie urwały punkty faworyzowanym rywalkom. Wicelider tabeli Medyk Konin wygrał u siebie 2:0 z Polonią. Tu również byliśmy świadkami ciekawego spotkania. Polonia przegrała ale widać, że ten zespół na wiosnę powalczy jeszcze o utrzymanie w ekstralidze. Czarni Sosnowiec po 45 minutach sensacyjnie tracił punkty z Mitechem Żywiec. Po przerwie zgodnie z oczekiwaniami zawodniczki Czarnych zaczęły strzelać bramki i wygrały 5:0. W Wałbrzychu miejscowy AZS po walce pokonał ambitny zespół z Katowic 1:0. We Wrocławiu AZS przegrał z UKS SMS 1:3, a w Krakowie AZS UJ wygrał 3:1 z AZS PSW Biała Podlaska i „wskoczył” na 6 miejscu w tabeli.

Następna kolejka odbędzie się w 23 lutego 2019 r.

W tym roku czekają nas jeszcze emocje w Pucharze Polski. 28 listopada zagrają jeszcze UKS SMS Łódź, AZS PWSZ Wałbrzych, GKS Górnik Łęczna, Czarni Sosnowiec, GKS Katowice i MKS Olimpia Szczecin.

Ekstraliga kobiet 2018/2019

Kolejka 14 – 24 listopada

• Medyk Konin – Polonia Poznań 2:0 (1:0)
    bramki: Natalia Chudzik 16’, 66’
  • AZS Wrocław – UKS SMS Łódź 1:3 (0:1)
    bramki: ??? – Adriana Achcińska 40’, Olha Zubchyk 50’, Paulina Filipczak 90’
  • AZS UJ Kraków – AZS PSW Biała Podlaska 3:1 (1:1)
    bramki: Weronika Wójcik 39’, Justyna Maziarz 55’ (karny), Natalia Sitarz 65’ – Klaudia Lefeld 38’
  • AZS PWSZ Wałbrzych – GKS GieKsa Katowice 1:0 (0:0)
    bramka: Klaudia Fabova 71’
  • Mitech Żywiec – Czarni Sosnowiec 0:5 (0:0)
    bramka: Marta Cichosz 58’, Martyna Wiankowska 69’, Dżesika Jaszek 72’, 75′, Karolina Wieczorek 84’
  • GKS Górnik Łęczna – Olimpia Szczecin (po 45 minutach 0:1)
    bramki: Amelia Bińkowska 19’, Natalia Hryb 73’ – Gabriela Grzywińska 76’, Ewelina Kamczyk 77’