W pierwszej kolejce doszło o kilku bardzo ciekawych meczów. Do sporej niespodzianki doszło w Łodzi, gdzie miejscowy UKS SMS zremisował z faworytem rozgrywek Górnikiem Łęczna. Pierwszy punkt w ekstralidze wywalczył debiutant zespół Unifreeze remisując z Mitechem. Drugi z beniaminków Sportowa Czwórka w sowim debiucie przegrała 0:3 z AZS UJ, choć jeszcze w 70 minucie było 0:0. Zobaczymy jak będzie w następnych meczach.
Liderem po pierwszej kolejce jest Medyk Konin, który wysoko wygrał z AZS PSW Biała Podlaska. W pozostałych meczach wygrały również zespoły, które będą się liczyć w walce o Mistrzostwo Polski tj. Czarni Sosnowiec i AZS PWSZ Wałbrzych. Choć łatwo nie było. Czarni długo przegrywały 0:1, a zwycięskie bramki padły w samej końcówce meczu (83 i 87 minuta). Natomiast Wałbrzyszanki przegrywały 0:1 i 1:2 by w drugiej połowie osiągnąć przewagę, która przełożyła się strzelenie 3 bramek i wygrną 5:2.

Dodajmy iż w 6 meczach padły 22 bramki (średnia bramki na mecz 3,66).